مرکز میکروپیگمنتیشن سایه - با مجوز وزارت بهداشت ایران

برای دیدن نمونه کارها کافیست اینجـــا کلیک کنید

تماس از ساعت 10 الی 18 22382605  ،  09381940706

آموزش بافتنی,مدل بافتنی,لباس بافتنی,اموزش بافتنی,سایت بافتنی,


تاریخ درج : 1389/12/22
تعداد نمایش : 566162

آموزش بافتني مجله پرداد شامل بافتنی 2013,مدل بافتنی,لباس و کلاه بافتنی,شال بافتنی,عروسک و عروسک بافتنی و ... در خدمت کاربران گرامی باشد ، با پرداد همراه  باشيد و آموزش انواع بافتنی اعم از دستكش و ژاكت,شال، كلاه , ... را براحتی ببافيد و مدل‌ هاي قشنگي ياد بگيريد.

لازمه شروع آموزش بافتنی ميل بافتن ياست و برای شروع به كار باید میل و كاموا بافتني مناسب باشد. معمولا ميل بافتني‌ شماره يك تا هفت در بازار موجودند.

مرحله بعدی آموزش بافتنی اندازه‌گيري نمونه است

قبل از شروع آموزش بافتنی شما گرامیان را با تاریخچه بافتنی در ایران و همچنین لوازم مورد نیاز آشنا خواهیم کرد

اگر با تاریخچه و وسایل بافتنی آشنا هستید میتوانید اینجا کلیک کنید و مستقیما وارد آموزش بافتنی شوید

تاریحچه بافتنی:

در صد ساله اخیر کاوش‌ ها و پژوهش‌ های بسیاری در خصوص بافتنی توسط دانشمندان و پژوهشگران صورت گرفته است ، در این پژوهشها نشان داده است که ایرانیان از پیشتازانی بوده‌اند که به کار بافندگی پارچه پرداخته‌اند. حتا ساکنین ایران باستان در دورهٔ دوم سنگ (یا به اصطلاح عصر حجر میانین) با فن پارچه‌بافی آشنا بوده‌اند. برای اثبات این واقعیت، بهترین گواه؛ سفال‌ها، نگین‌ها و مهره‌هایی‌اند که بیش از هشت هزار سال قبل از میلاد در ژرفای خاک‌های این مرز و بوم جا گرفته‌اند. پروفسور کارلتون کن که برای ادارهٔ کل باستان‌شناسی کار می‌کرد، ضمن کاوش‌هایی در سال‌های ۱۳۲۸ تا ۱۳۲۹ (1949 تا 1950) در غاری موسوم به غار کمربند در نزدیکی دریای خزر، پارچه‌هایی به دست آورد که ثابت می‌کند اقوام ایرانی از همان آغاز غارنشینی، پشم گوسفند و بز را به‌صورت پارچه می‌بافتند. آزمایش‌هایی که با کربن ۱۴ بر روی پارچه‌ها انجام گرفت، نشان داد که قدمتشان به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد می‌رسد.

لنگرها و دوک‌هایی که طی سی سال اخیر در حفاری‌های مختلف به‌دست آمده گواه وجود کارگاه‌ های بافندگی در ایران کهن است. باستان‌ شناسانی چون پروفسور گیرشمن و دکتر فیلیس اکرمن تایید می‌کنند که عمر این دوک‌ها و لنگرها، با نخستین آثار سکونت انسان در فلات ایران مطابقت کامل دارد. در دورهٔ تمدن شوش (۴۵۰۰ سال قبل از میلاد) فن پارچه‌بافی با توجه به ظرافت پارچه، راه کمال را طی کرده است؛ تیغهٔ مسینی که با سفال‌های عهد اول در شوش به‌دست آمده و اثر املاح مس بر روی پارچه‌ای که تیغه را در آن پیچیده بودند، گواه این مدعاست. هم‌اکنون قسمت‌هایی از این قطعه پارچه در موزه لوور موجود است.

در دوره هخامنشی نساجی ایران به‌ ویژه در زمینه بافت پارچه‌های ابریشمی، پشمی نرم و لطیف، مشهور بود و شاهان این دوره به داشتن لباس‌های زیبا و فاخر شهرت داشتند. یکی از دلایلی که برای نشان دادن پیشرفت صنعت پارچه‌بافی در زمان هخامنشیان ارائه می‌شود این است که اسکندر با آن همه تعصب یونانی‌گری، برحسب نوشته‌های هرودوت و پلوتارک از زمان ورود به ایران تا هنگام مرگش لباس‌های زربفت ایرانی بر تن می‌کرد. پلوتارک و دبودور همچنین نوشته‌اند که پارچه‌های زری که تار آن را از طلا و نقره می‌کشیدند و همچنین مخمل، پارچه‌های پشمی و پارچه‌های کتانی ایران در دورهٔ هخامنشیان بی اندازه مطلوب بود.

پس از انقراض دولت هخامنشی، مدت ۵ قرن از نظر بسیاری از صنایع و هنرها از جمله صنعت بافندگی بافتنی پیشرفت چشمگیری پدید نیامد. این توقف صنعتی و هنری مولود دو عامل است. یکی نفوذ تمدن و سلیقه یونانی‌ها در دوره سلوکی‌ها که موجب امحای فرهنگ و تمدن ایران و توقف هرگونه پیشرفتی در فنون و صنایع خاص ایرانی شد. دوم روحیهٔ جنگجویی و جهانگیری پادشاهان اشکانی که هرچند افتخارات تاریخی بسیاری را سبب شد و در بعضی مواقع ناگزیر به جنگ بودند، با این همه پادشاهان این دوره را از پرداختن به این هنر، تشویق و تربیت صنعتگران و هنرمندان فارغ می‌کرد. از زمان اشکانیان یافته‌های فراوانی در دست نیست تنها اثری که از نساجی این دوره به‌دست آمده چند تکه پارچهٔ ابریشمی است که به‌همراه قطعه پارچه‌های بافته شده در چین، ضمن کشفیات ناحیهٔ لولان در منتهی‌الیه ایران خاوری امروز به دست آمده است.

به گفتهٔ اکثریت قریب به‌ اتفاق پژوهشگران و مورخان، دورهٔ ساسانی یکی از درخشان‌ ترین و گویاترین دوره‌ها از نظر بافندگی بوده است. مسعودی در کتاب مروج‌ الذهب می‌نویسد: نیمی از شوکت و عظمت این دوره را باید در توسعهٔ صنایع از جمله صنعت بافندگی جستجو کرد.خوشبختانه بافته‌های این دوره به‌ وفور در موزه‌ها و کلیساهای غربیان حفظ شده است. دکتر محمد حسن زکی در کتاب صنایع ایران بعد از اسلام درباره بافته‌های این دوره می‌گوید: «در این دوره، بافندگی ایران به اوج عظمت، ترقی و رونق خود رسید.

در دورهٔ اسلامی به سبب درگیری عمومی ایرانیان با اعراب و چند پارگی حکومت‌ها در دوره‌های مختلف، صنعت بافتنی و بافندگی از درخشندگی و پیشرفت افتاده بود و در بسیاری از دوره‌ها صنعت پارچه‌بافی چنان سیر نزولی می‌پیمود که گمان نمی‌رفت دیگر هرگز شکوفا شود. مهاجمان هم دلِ خوشی از تمدن و فرهنگ ایرانی نداشتند، با این همه صنعت پارچه‌بافی با ایستادگی هرچه تمام‌تر، بار دیگر خود را نمایان ساخت. هنرمندان این پیشهٔ ظریف با وجود آنکه بسیاری از خلفا، با خوار شمردن آن و این‌که جولاهگی شغل پستی است درصدد نابودی آن برآمدند، چنان کردند که پارچه‌بافان در زمرهٔ نجیب‌ترین، با اعتبارترین و اصلی‌ترین شاغلان به‌حساب آمدند.

پروفسور پوپ در کتاب شاهکارهای هنر ایران به شناسایی نابسامانی‌ها و عقب‌ماندگی‌های سال‌های استیلای مغول بر ایران در زمینه نساجی می‌پردازد. او معتقد است : «استیلای مغول با آنکه نخست در سفال‌سازی و فلزکاری تاثیر مهمی نداشت، طراحی پارچه را به‌کلی تغییر داد. نقش‌هایی که از پیش از اسلام رواج داشت به‌کلی متروک شد. ترکیب‌ها و تصاویر همه از رواج افتادند. رنگ روشن و حتی سفید که برای زمینه‌های طرح‌ها انتخاب می‌شد تا طرحو شکل را برجسته‌تر جلوه دهد دیگر به‌کار نرفت و به‌جای آن رنگ‌های تند و تیره برای زمینه معمول شد. حتی روش کار هم تغییر کرد. سبک پارچه‌ها کم‌وبیش یکنواخت بود و اصل و منشاء طرح‌های این دوره غالبا نامعلوم است. هجوم سبک چینی و مغولی که سرشار از خشونت بود در پارچه‌بافی موثر افتاد. در دوره تیموری پارچه‌بافان را از شهرهای مختلف جمع‌آوری، و به سمرقند اعزام کردند تا در آنجا مشغول کار گردند. بدیهی است آنچه در قالب دستور و سلیقه تیموریان به‌وجود آمد نمی‌توانست گامی به‌سوی پیشرفت باشد.

به حقیقت باید گفت دوران صفویان، اوج شکوه و بلندی هنر و تمدن ایرانیان بوده‌است که پس از اسلام مانند آن دیده و شنیده نشده‌است. آنان دوباره نام ایران را در اندیشه‌ها زنده کردند. بر اثر حمایت بی‌دریغ شاهان صفوی از هنرمندان توفیق عظیمی در پارچه‌بافی به‌دست آمد. به‌راحتی می‌توان پذیرفت که هنرمندان این دوره خاصه در زمان شاه عباس کبیر بافته شده است در تمام تاریخ هنر نساجی جهان همتا ندارد.

با سقوط صفویان به دست افغانها، چراغ هنر ایران هم رو به خاموشی گرایید. افشاریه و زندیه و قاجاریان هم هیچ کاری برای نجات آن انجام ندادند. اگر دوره قاجاریه را یکی از بدترین و دردآورترین دوران در طول تاریخ ایران در زمینه صنعت نساجی و بافندگی پارچه‌های دستی و سنتی بدانیم، بجاست. از طرفی دوره قاجار مصادف است با نهضت همه جانبه کارخانه‌های پارچه‌بافی اروپا، همچنین پارچه‌های روسی که افراد سودجو با رضایت شاهان وقت بی‌رویه و ارزان وارد کشور می‌کردند و مانع برابری تولید کارگاه‌های دستی و سنتی با کارگاه‌های ماشینی می‌شد. صنعتگران و هنرمندان هم که نه حمایتی می‌شدند و نه بازاری برای فروش دست از کار کشیدند واین هنر چندین هزار ساله را به‌ دست فراموشی سپردند

آشنایی با وسایل بافتنی:

حتما خودتان میدانید که برای شروع بافتن ابتدا باید لوازم و وسایل مورد نیاز بافت به هماره يك نمونه تهيه كنيد. پس از اين كه آن را اندازه‌گيري كرديد و شروع به بافت مي‌كنيد. يك روش اندازه‌گيري آن است كه تعداد رج‌ها و دانه‌هاي به دست آمده در يك مربع 5 سانتي‌ متر مربعي را محاسبه كنيد. اگر دویت دارید خودتان دانه‌ شمار درست كنيد، بايد يك مقوا يا يك كاغذ راديوگرافي را برداريد و در وسط آن يك مربع 5 در 5 ببريد و در كناره آن خيلي دقيق مثل خط‌كش سانتي‌مترها را علامت بزنيد. حال اين مربع را روي نمونه كار خود سنجاق كنيد. نمونه بافته شده بايد عادي باشد نه خيلي كشيده و نه خيلي جمع. حالا دانه‌هاي يك رج و چند رديف كه بين اين مربع به شكل عمودي و افقي قرار گرفته است را محاسبه كنيد.

کاموا بافتنی yarn

آموزش بافتنی

میل گرد بافتنی Circular_knitting_needles

آموزش بافتنی

انواع میل بافتنی knitting_needles

آموزش بافتنی

بوبین های بافتنی pony-yarn-bobbins- وسیله ای برای عوض کردن رنگ کاموا

آموزش بافتنی

نگاه دارنده دانه (رج) stitch-holder

آموزش بافتنی

سوزن بافتنی needle

آموزش بافتنی

منگله ساز بافتنی pom pom

آموزش بافتنی

نگه دارنده میل
بافتنی coil knitting needle holders

آموزش بافتنی

نشانه گذار دانه بافتنی locking-stitch-marker

آموزش بافتنی

خط کش فلزی بافتنی ruler

آموزش بافتنی

متر خیاطی tape measure

آموزش بافتنی

قیچی scissor

آموزش بافتنی

رج شمار
بافتنی row counter

آموزش بافتنی

میل کمکی بافتنی help needle

آموزش بافتنی

اندازه گیر رجها بافتنی knitgauge

آموزش بافتنی

کاغذ شطرنجی بافتنی

آموزش بافتنی

آموزش ساخت کیف بافتنی درخانه

آموزش ساخت کیف بافتنی درخانه
آموزش درست کردن توپک های بافتنی فانتزی

آموزش درست کردن توپک های بافتنی فانتزی
آموزش قدم به قدم بافت شال گردن طرح دار یک طرفه

آموزش قدم به قدم بافت شال گردن طرح دار یک طرفه
آموزش قدم به قدم بافت سارافون

آموزش قدم به قدم بافت سارافون
آموزش تصویری بافت دستکش بدون انگشت

آموزش بافتنی, آموزش انواع بافت, آموزش تصویری بافتنی, آموزش بافت دستکش دخترانه, آموزش بافت دستکش بدون انگشت,بافت این مدل دستکش ها از الگو و روش بسیار آسانی برخورداراست . ما نه تنها در سبک و مدل دستکش ها تغییراتی را به وجود آورده ایم بلکه کاری کرده ایم که از بافندگی لذت ببرید...
آموزش بافتنی - پاپوش کیمونویی

همونطور که می بینید بافت این کفش خیلی ساده ست و نیازی به توضیحات زیادی ندارد. برای بافت این کفش ابتدا 62 تا دانه سر می اندازیم. سپس 4 سانت همه رج ها را از رو می بافیم. در رج آخر 25 دانه کور می کنیم. 12 دانه را می بافیم. 25 دانه بعد را کور می کنیم. 12 دانه...
مدل بافتنی - کفش کودک بافتنی

در این گالری از تصاویر مدل بافتنی ،مدل های بسیار زیبا و شیک کفش کودکانه برای شما عزیزان دوستدار بافتنی آماده شده است. امیدواریم شما هم از تماشای آنها لذت ببرید...
آموزش بافتنی - کلاه هشت پر

در این مبحث از آموزش بافتنی بافت یک نوع کلاه کودکانه برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است. بافت این کلاه بسیار ساده بوده و برای کودکان بسیار مناسب است. با ما همراه باشید...
آموزش بافتنی -سارافون دخترانه

بافت سارافون ساده دخترانه برای این مبحث آموزش بافتنی انتخاب شده است. اندازه های داده شده براي سايز 2 سال است.براي سايزهاي 4-6-8-10-12-14میتوانید از سایزهای داخل پرانتز استفاده کنید...
آموزش بافتنی - کم کردن دانه هنگام بافت

کم یا زیاد کردن دانه ها در بافتنی یکی از اصولی ترین ارکان های آموزش بافتنی است. این کار بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد ، فقط کافی است آن را بیاموزید و چندین بار تکرار کنید.این روش به این صورت است که یک دانه را نمی بافیم. دانه بعد را می بافیم و سپس دانه نبافته شده را از داخل آن بیرون می آوریم....
آموزش بافتنی - تل بافتنی دخترانه

در این گالری از تصاویر آموزشی شما عزیزان مدل های زیبایی از تل های بافتنی که با کاموا و توسط قلاب بافته شده است را مشاهده میکنید. این تل ها مناسب دختر بچه ها و دختر خانمهای نوجوان است. شما میتوانید با صرف هزینه ای اندک زیباترین تل و هدبند را با صرف اندکی وقت و سلیقه برای خود ببافید...
آموزش بافتنی - شال و کلاه بافتنی

در این گالری از تصاویرمدل بافتنی چندین مدل شال و کلاه بافتنی دخترانه برای شما عزیزان به نمایش درآمده است...
01 02 03 04 05 06 07 
loading...

     

استخدام در بانک  رزومه کاری  استخدامهای امروز تهران  استخدام شرکت نفت سال 96

آهنگ جدید بهترین هتلهای استانبول

مردی که هزاران زن خاطر خواه او هستند!! +عکس

عکس تکان دهنده ای که لیلا اوتادی منتشر کرد

نظرتان درباره این دختر جذاب چیست؟! +تصاویر

اعدام عاملان ناامنی در بوشهر در ملاء عام +عکس (18+)

اقدام هولناک و باورنکردنی یک عکاس در آتلیه عکاسی +تصاویر

عکس لو رفته از دختر آقای فوتبالیست مشهور در حال مصرف الکل!

عکس جنجالی بازیکن مشهور پرسپولیس با زنان بی حجاب!

مهناز افشار در حال کوهنوردی+عکس

چرا الناز شاکردوست از ایران رفت؟! +عکس

عکس جدید مهناز افشار و دخترش

وحشتناک ترین دختر دنیا! +تصاویر(18+)

بهنوش بختیاری در کنار دختران زیبایش! +عکس

برهنه شدن زن در خیابان به خاطر همسرش! +عکس

خواستگاری شرم آور سیفعلی از بهنوش بختیاری!! +عکس

اقدام زشت و غیر اخلاقی خواننده زن در شیرینی فروشی! +عکس

مطالب مرتبط :

کیفهای جالب برای هدیه به دوستان

کلاف نخ موهر و یا هر نخی که مایل هستید، ابتدا برای بدست آوردن اندازه مقیاس نخ مورد استفاده یک مربع با نخ مورد نظر ببافید. میل هماهنگ با نخ
کوسن جالب با بافت رنگی

این کوسن الهام گرفته از رنگها بصورت کلی پیچ که با بافت چند رنگ بافته شده است( صفحه 35 را ببینید) . قطعه پشت بصورت دو تکه بافته می شود و از ناحیه وسط کوسن داخلی را داخل آن قرار می دهید
آموزش بافت کلاه پیشی

نمونه بافت: 14 دانه را 20 رج ببافید باید مربعی به ابعاد 5 در 5 داشته باشید. اگر این اندازه درست بود، کاموا و میل شما برای این بافت مناسب است.
چند مدل طرح بافتنی1

چند مدل طرح بافت برای زیبایی هرچه بیشتر طرحهای شما
آموزش بافتنی - بافت شال و کلاه با قلاب

دانه زنجیر بافته داخل زنجیر را با ۱۶ پایه بلند پر می‌کنیم دو سر پایه بلندها را با پایه کوتاه به هم وصل می‌کنیم. ۸ دانه زنجیر بافته و یک پایه درمیان با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره ۸ زنجیر و یک پایه درمیان با پایه کوتاه وصل تا آخر می‌بافیم...
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
نظرات
اعظم حبیبی 1389/11/16
زینب 1389/11/17
از مطالب مفیدتان کمال تشکر را دارم لطفا چند مدل کلاه پسرانه جدید را آموزش دهید و چند مدل بافت
مینا 1390/08/16
سلام مطالبتون عالی بود ممنون فقط خواهشم اینه مطالب رو زود به زود عوض کنین تا ما بتونیم چیرهای بیشتری یاد بگیریم متشکرژ
roya 1390/10/05
مرسی از سایت قشنگو متنوعتون.یه دنیا ممنون.
زکیه تولایی نصرت آبادی 1390/11/01
خیلی خوبه
فاطمه بنت احمد 1390/11/19
دوباره سلام . نوشته ی قبلی ام را که در اینجا ظاهر ندیدم . اما یک مطلب دیگه و آن اینکه من هر چه روی آیتم آموزش آنلاین بافتنی میزنم صفحه ی جدیدی باز نمیشه و همون صفحه ی اصلی است . پس آموزش اینترنتی و یا آنلاین که اینجا نوشته اید یعنی چه ؟؟؟ لطفا مرا را راهنمایی کنید . متشکرم
مریم 1390/11/26
از سایت خیلی خیلی خوبتون ممنون من چیزهای زیادی از شما یاد گرفتم وبرای بچهام بافتم >
هستي 1391/05/06
باسلام وخسته نباشيد لطفا مطالبتون رو به روز كنيدومطالب جديدي بگذاريد باتشكر
sarina 1391/08/29
mrc vaghean kheyli sate khobi darin mamnun
هستي 1391/09/04
باسلاموخسته نباشيدلطفامطالب جديدبيشتري بگذاريد ممنون
ز==م 1391/09/23
با تشکر عالی بود مطالبتون
آرزو رستمی 1391/10/08
من تازه شروع به بافتن کردم علاقه و استعدادشم دارم مطالبتونو برداشتم میخونم خیلی خوبن ایشالا به زودی چند نمونه کارم رو براتون میفرستم
بیک 1391/10/22
سلام لطفاآموزش بافت جیب را درسایتان بگذارید متشکرم
مهرناز 1391/10/27
باسلام ممنون از مطالب خوبتون.اگه لطف کنید من مدل شال گردن مردانه می خواستم ممنون میشم واسه بفرستید.
سمانه صفری 1391/10/30
لطفا آموزش ژاکت پسرونه و جلیقه رولباسی زنانه رو برام بفرستید
ZG 1391/11/03
سلام.من خیلی بافتنی بلد نیستم وفقط چند نوع بافت ساده بلدم.الان هم دارم یک شالگردن ساده میبافم البته یک بار دیگه هم بافته ام؛ودرانتهای کار وموقع کورکردن دچارمشکل میشم چون وقتی کور کردن دانه ها تمام میشودانتهای کارم از ابتدای آن خیلی بزرگتر میشود وانتهای کارم کش می آیدلطفاراهنمایی ام کنید باید چه کار کنم.
مناملایی 1391/11/23
واقعا عالی است مراتحت تاثیرقرارداده است زنده باشین
محبوبه عرب سلمانی 1392/10/02
سلام ممنون میشم اگه اموزش دستکش دخترانه و کلاه بجه برام بفرستی مرسی عزیزمممممممم از سایت عالیت ممنون
فریده سیف اللهی 1392/10/28
سلام خسته نباشیدهر بار که از سایت شما بازدید میکنم همه تکراری و خسته کننده است لطفاً مد بافتنی میله بافی جدید وبروز بذارید ممنون
فریده سیف اللهی 1392/10/28
چرانظر که میدم جواب را دریافت نمیکنم
پرداد 1392/10/30
دوست عزیز سلام. نظر شما به مسئول مربوطه ارجاع شد.انشاء الله اعمال خواهد شد. از اینکه همراه ما هستید از شما سپاسگذاریم.
پرداد 1392/10/30
دوست عزیز سلام. نظر شما به مسئول مربوطه ارجاع شد.انشاء الله اعمال خواهد شد. از اینکه همراه ما هستید از شما سپاسگذاریم.
سهیلا 1393/01/16
سلام امیدوارم سال9۳سرشارازشادی وموفقیت برای شماباشد.سایت بسیارزیباوصادقی ‌دارید.چون تمامی مراحل راجزبه جزتوضیح داده ایدوفوت وفن رابارضایت کامل بیان کرده ایدومن بسیاراستفاده کردم وبازهم استفاده خواهم کرد‌‌‍‌‌‌‌‌‌‌‌.بسیارسپاس گزارم.
magsud 1393/01/30
با سلام و تشکر و خسته نباشید بعرض عالی تان میرسانم که در کشور ترکیه این هنر را نه تنها در جاهای مختلف آموزش میدهند بلکه در تلویزیون در هر هفته بمدت 12 ساعت نشان میدهند و طرحهای مختلف تولید شده را به هم میهنانشان نشان میدهند و تشویق مینمایند که خانهای خانه نشین با هنر خود نه تنها مشغوا باشند و در عین حال باعث شوند طناب های تولیدی شان ارزش لازم را بدست آورند و بدین ترتیب اقتصاد خانواده و مملکت بالا رود.
سمیه زینلی 1394/08/17
سلام دوست عزیز میخواستم بدونم ازچه سایتی میتونم میل گردبافتنی تهیه کنم که سیم وسط میل کوتاه باشه تاراحت تربشه شال گردبافت،اکثرمیل گرهایی که توبازارهستش سیم های وسط بلندی دارن،ممنون میشم راهنماییم کنید.
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :