اگر عصبانی هستید بخوانید


تاریخ درج : 1390/07/03
تعداد نمایش : 5717

خشم، خلقي انساني است که از نارضايتي و آزردگي فرد نشات مي‌گيرد. اين حس راضي‌نبودن يا آزردگي مي‌تواند ريشه در جرياني واقعي در جهان خارج يا انعکاس چنين جرياني در ذهن داشته باشد يا از تعبير نادرست روابط و جريان‌ها شكل بگيرد...
• شكل‌هاي متفاوت خشم:
خشم مي‌تواند دروني باشد و شخص را دچار حس‌هاي گوناگوني مانند اضطراب، عزلت‌گزيني و احساس ناتواني و سرزنش خويشتن به خاطر ناتواني در بروز اين حس کند. خشمگين‌شدن و بروز خشم مانند هر احساس انساني ديگر، لزوما پديده غيرطبيعي و نشانه‌اي از بيماري نيست اما در شرايط ويژه و موارد خاص خشم غيرعادي و نشانه‌اي از آزردگي و بيماري است: تکرار بي‌دليل خشم و بروز مکرر واکنش‌هاي خشمگين، عدم تناسب واکنش با آنچه به عنوان علت، تلقي يا بيان مي‌شود، متوسل شدن به روش‌هاي خشن و گاه پرخطر در بروز خشم، ناتواني در بروز خشم و به درون ريختن آن. اين امر گاه منجر به حالت‌هاي رواني شديدتر در شخص مي‌شود و گاهي به شکل واکنش‌هاي غيرقابل پيش‌بيني و ناگهاني بروز مي‌کند که ممکن است منجر به ايجاد خطرهاي گوناگون نيز بشود و خشم‌هاي ناشي از افکار کاملا بيمارگونه که از سوءتفاهم‌هاي مرضي تا سوءظن‌هاي هذياني را در برمي‌گيرد، ناشي از افکار كاملا اشتباه و توجيه‌هاي بيمارگونه است.
• اگر خشمتان مداوم است:
روش‌هاي کنترل خشم هم مي‌توانند در کاهش اين حساسيت‌ها موثر باشند اما اگر اين واکنش‌ها تداوم يابند و واکنش‌هاي فرد به شکل محسوسي متفاوت شود بايد بررسي‌هاي جسمي و رواني مشتمل بر ميزان قندخون، فشارخون، وضعيت کارکرد قلب و همچنين حالت‌هاي عصبي و رواني بيمار صورت گيرد تا اگر مشکل ديگري وجود دارد نسبت به درمان آن اقدام شود.
• راه‌هاي مبارزه با خشم:
خشم‌هاي عادي و غيرمرضي با خشم‌هاي ناشي از يک بيماري رواني متفاوت هستند. کنترل خشم‌هاي عادي بيشتر با آموختن بروز واکنش کنترل‌شده و «منطق پايه» به جاي واکنش‌هاي بي‌مهار و «احساس پايه» است. در چنين مواردي آموزش اينکه بيمار بتواند خود را جاي طرف مقابل بگذارد، مي‌تواند موثر باشد. در اين زمينه مي‌توان از روش‌هاي کنترل کوتاه‌مدت نشان‌دادن واکنش نيز استفاده کرد مثلا آنگاه که از فرط عصبانيت مي‌خواهي فرياد بکشي يا حمله کني به آرامي از 1 تا 10 بشمار. در بسياري از موارد همين فرصت و تغيير جهت توجه کافي است تا بتوانيم خشم خود را کنترل كنيم. تنفس عميق و تصاوير آرامش‌دهنده هم مي‌توانند احساس‌هاي خشم را آرام كنند. کتاب‌هايي وجود دارند که مي‌توانند به شما روش‌هاي استراحت کامل را بياموزند. وقتي شما اين روش‌ها را آموختيد، در هر وضعيتي مي‌توانيد از آنها استفاده کنيد. اگر همسرتان فردي عصباني است، احتمالا فکر خوبي است که هر دوي شما اين روش‌ها را بياموزيد. ولي در مورد خشم‌هاي بيمارگونه که نمونه‌اي از آنها ارائه شد، نياز به برخورد تخصصي و درماني به‌وسيله روان‌پزشک است و درمان، با توجه به تشخيص علت و بيماري اصلي مي‌تواند روش‌هاي گوناگوني مانند دارودرماني، روان‌درماني با روش‌هاي مختلف و حتي در مواردي بستري کردن بيمار را شامل شود.
تهیه و گردآوری:: گروه سلامت پرداد

     

آهنگ جدید  بهترین هتلهای استانبول

مردی که هزاران زن خاطر خواه او هستند!! +عکس

عکس تکان دهنده ای که لیلا اوتادی منتشر کرد

نظرتان درباره این دختر جذاب چیست؟! +تصاویر

اعدام عاملان ناامنی در بوشهر در ملاء عام +عکس (18+)

اقدام هولناک و باورنکردنی یک عکاس در آتلیه عکاسی +تصاویر

عکس لو رفته از دختر آقای فوتبالیست مشهور در حال مصرف الکل!

عکس جنجالی بازیکن مشهور پرسپولیس با زنان بی حجاب!

مهناز افشار در حال کوهنوردی+عکس

چرا الناز شاکردوست از ایران رفت؟! +عکس

عکس جدید مهناز افشار و دخترش

وحشتناک ترین دختر دنیا! +تصاویر(18+)

بهنوش بختیاری در کنار دختران زیبایش! +عکس

برهنه شدن زن در خیابان به خاطر همسرش! +عکس

خواستگاری شرم آور سیفعلی از بهنوش بختیاری!! +عکس

اقدام زشت و غیر اخلاقی خواننده زن در شیرینی فروشی! +عکس

مطالب مرتبط :

چه زمانی نباید ازدواج کرد!

وقت ازدواج شما زمانی فرا می‌رسد که شرایط ساختن یک زندگی مشترک را داشته باشید و مهم‌تر از آن به آمادگی درونی برای این کار رسیده باشید، با این حال در همین زمان هم مقاطعی هستند که باید مراقب باشید و یکدفعه تصمیم به ازدواج نگیرید...
روش های ترک عادتهای عصبی

وقتی عصبی می شویم حالت خاصی به ما دست می دهد که برای آرامتر شدن خود متوسل به آن کارها می شویم، اما باید بدانیم که آسیبهایی در مدت زمان به ما وارد خواهد شد که جبران آن خیلی سخت تر از ترک این عادت هاست.
خلاص شدن از فکر گذشته

فراموش کردن گذشته ، رهایی از گذشته ، آموزش رهایی از خاطرات ، اگر لازم است عذرخواهی کنید و بخشش بطلبید. فراموش کردن یک عزیز – چه همسرتان باشد که از او طلاق گرفته‌اید، چه خواهر یا برادر از دست رفته فراموش کردن کار سختی است.
کاهش وزن با رعایت این نکات طلایی

در مواقعی که فرد تصمیم به لاغری میگیرد به این فکر می کند که با رژیم و ورزش می تواند لاغر شود و فقط به این 2 مورد می اندیشد و نمی داند که هر چه پیش برود دلسردتر میشود و در آخر آن را رها میکند پس با ما همراه شوید و توصیه های زیر را بخوانید مطمئننا از عمل به آن خشنود و شاد خواهید شدو به کاهش وزن دلخواه خواهد رسید...
چرا من برای همسرم جذاب نیستم؟!

حامی و پشتیبان را داشته باشید برایش رضایت‌بخش است و حس خوبی به همسرتان منتقل می‌کنيد. نباید در برابر همسرتان بی‌تفهمسرتانت باشید پس از هرگونه کمکی دریغ نكنيد. همچنين به همسرتان برای كسب...
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

استخدام 95 - سایت آگهی های استخدامی و کاریابی پرداد هاشور ابرو  پسردارشدن تضمینی  گیفت کارت


جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :