مرکز میکروپیگمنتیشن سایه - با مجوز وزارت بهداشت ایران

برای دیدن نمونه کارها کافیست اینجـــا کلیک کنید

تماس از ساعت 10 الی 18 22382605  ،  09381940706

روش های مقابله با سحر و جادو


تاریخ درج : 1390/08/07
تعداد نمایش : 20969

طلسم و سحر و جادو از قدیم برای بستن کار دیگران وجود داشته و متاسفانه تا به الان که در قرن 21 زندگی می کنیم نیز وجود دارد و اکثر شیطان صفت ها از آن برای ایجاد مشکل در زندگی دیگران استفاده می کنند. طلسم و سحر و جادو کار هر کسی نیست و بدانید هر کس که این ادعا را کرد به راحتی قبول نکنید.
● جادو به مثابه یک قدرت قدسی!!!
انسان موجود پیچیده و ناشناخته ای است که می تواند کارهای خارق العاده و غیر طبیعی انجام دهد. این قبیل کارها از ابعاد مادی و غیر مادی وجود انسان سرچشمه می گیرد. از جهت مادی انسان می تواند با کمک ابزار مادی و با انجام برخی تمرینات، سرعت خود را در انجام برخی کارها افزایش دهد و یا نسبت به برخی پدیده ها عادت کند که برای دیگران تعجب آور باشد. از جهت معنوی نیز انسان با به کارگیری نیروی های روانی و روحی کارهای فوق العاده انجام می دهد. یکی از این امور خارق العاده طلسم است.
مجمع البحرین در ذیل کلمه طلسم می نویسد: «سه نظریه مشهور درباره واژه طلسم وجود دارد: ۱ از دو لفظ طلٌ به معنای اثر و اسم ترکیب یافته است. ۲ لفظی است یونانی به معنای گره غیر قابل گشودن. ۳ مقلوب کلمه مسلط است».
نویسنده «کشٌاف اصطلاحات العلوم و الفنون» می نویسد: «عبد العلی بیرجندی در شرح تذکره می گوید: طلسم عبارت از کار خارق عادتی که مبدأ آن قوای فعٌاله (اثر گذار) آسمانی آمیخته با قوابل زمینی منفعله (اثر پذیر) است، تا بدان امور شگفت و غریب پدید آورند؛ زیرا برای حدوث کائنات عنصری که اسباب آنها قوای آسمانی است، شرایط مخصوصی است و به این شرایط استعداد قابل، کمال می پذیرد و از این رو کسی که احوال قابل و فاعل را بشناسد و بر جمع میان آنها قادر باشد، می تواند به ظهور آثار عجیب و شگفتی پی برد».
پس اولاً: در طلسم از طریق برخی ابزار و وسایل مادی، نیروهای ماورائی جهت انجام کارها به خدمت گرفته می شوند.
ثانیاً: طلسم کار ساده و راحتی نیست و از دست هر کسی بر نمی آید. باید توجه داشت که از هر کسی که ادعای دانستن این امور را دارد، نباید به راحتی پذیرفت؛ چون بسیاری از سودجویان از این راه برای خود منبع درآمد درست کرده و مردم را فریب می دهند.
بهترین شیوه برای ابطـال طلسمات، توکـل به خداوند قهـار و جبار و پناه بردن به اقیانوس بی کران رحمت او، قرآن کریم است؛ چرا که «ما آنچه از قرآن می فرستیم شفا و رحمت الهی برای اهل ایمان است
ثالثاً: طلسم خرافه نیست و دارای اثر و واقعیت است. ابن سینا بر این باور است که سبب سحر نفوس قوی هستند که بدون استفاده از ابزار مادی به وقوع می پیوندد؛ ولی طلسم از ارتباط قوای آسمانی و قوای زمینی ناشی می شود. وی می گوید: «پدیده های غیر عادی در جهان طبیعت از سه منشأ سرچشمه می گیرند:
الف. هیئت نفسانی، ب. خواص اجسام عنصری؛ مثل جذب آهن توسط مغناطیس، ج. قوای آسمانی که در اثر ارتباط با قوای زمینی آثار عجیب را در پی دارد. سحر از نوع اول است، ولی طلسم از نوع سوم است».
مرحوم شهید اول بعد از بیان تعریفی نزدیک به تعریف یاد شده از بیرجندی، می نویسد: «طلسم حرام و کسب درآمد کردن از این راه نیز حرام است».
طلسم علی رغم وجود و تأثیرات غیر قابل انکار آن، قابل ابطال است. ابطال طلسم از طرق مختلف امکان پذیر است.
از آن جا که یگانه قدرت مؤثر در عالم خدای قادر متعال است؛ لذا بهتر است برای حل مشکلات به جای روی آوردن به سحر، طلسم، جادو و امثال آن به درگاه رحمت حضرت حق پناه بریم، «و من یتوکل علی الله و کفی بالله وکیلا». مسبب حقیقی و مسبب الاسباب تنها خداوند است. اگر طلسم و سحر و مانند آن تأثیر و سببیتی نیز داشته باشند، خداوند آنها را سبب قرار داده است.
بنابراین؛ بهترین شیوه برای ابطـال طلسمات، توکـل به خداوند قهـار و جبار و پناه بردن به اقیانوس بی کران رحمت او، قرآن کریم است؛ چرا که «ما آنچه از قرآن می فرستیم شفا و رحمت الهی برای اهل ایمان است».
برای جلوگیری از تأثیرات سحر و طلسم قرائت قرآن کریم به خصوص سوره های کافرون، اخلاص، فلق و ناس بسیار مؤثر است. دعاهایی نیز در برخی از کتب دعا؛ مانند مفاتیح الجنان ذکر شده است.
● راه های ابطال سحر از نظر قرآن
با توجه به این که سحر اقسامی دارد، راه های ابطال سحر نیز از نظر قرآن کریم گوناگون است که به بررسی آنها می پردازیم:
الف) سحر گاهی فریفتن، تردستی، شعبده بازی و چشم بندی است، و در خارج حقیقتی ندارد چنان که قرآن می فرماید:” فَإِذا حِبالُهُمْ وَ عِصِیهُمْ یخَیلُ إِلَیهِ مِنْ سِحْرِهِمْ أَنَّها تَسْعی” ؛ ریسمان ها و عصاهای جادوگران زمان موسی در اثر سحر، خیال می شد که حرکت می کنند.
در آیه دیگر آمده است: ” فَلَمَّا أَلْقَوْا سَحَرُوا أَعْینَ النَّاسِ وَ اسْتَرْهَبُوهُمْ” ؛هنگامی که ریسمان ها را انداختند چشم های مردم را سحر کردند و آنها را ارعاب نمودند.
از این آیات روشن می شود که سحر دارای حقیقتی نیست که بتوان در اشیاء تصرفی کند و اثری بگذارد، بلکه این تردستی و چشم بندی ساحران است که آن چنان جلوه می دهد.
محمد بن عیسی می گوید از حضرت رضا (ع) در باره سحر پرسیدم حضرت فرمود: سحر واقعیت دارد و به اذن خدا اثر می کند هر گاه ترا سحر کردند دستت را تا مقابل صورتت بالا ببر و این دعا را بخوان: ” باسم الله العظیم باسم الله العظیم رب العرش العظیم الا ذهبت و انقرضت
ب) از بعضی آیات قرآن استفاده می شود که بعضی از انواع سحر به راستی اثر می گذارد؛ مانند آیه ذیل که می گوید آنها سحرهایی را فرا می گرفتند که میان مرد و همسرش جدایی می افکند: ” فَیتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما یفَرِّقُونَ بِهِ بَینَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ” . یا تعبیر دیگری که در آیات فوق بود که آنها چیزهایی را فرا می گرفتند که مضر به حالشان بود و نافع نبود: ” وَ یتَعَلَّمُونَ ما یضُرُّهُمْ وَ لا ینْفَعُهُمْ” .[۸] ولی آیا تأثیر سحر فقط جنبه روانی دارد و یا این که اثر جسمانی و خارجی هم ممکن است داشته باشد؟ در آیات بالا اشاره ای به آن نشده؛ لذا بعضی معتقدند اثر سحر تنها در جنبه های روانی است.
در عصر ما چون بسیاری از خواص اجسام و عناصر که در گذشته بر توده مردم، مخفی بود، آشکار شده است، و حتی کتاب هایی در زمینه آثار اعجاب انگیز موجودات مختلف نوشته شده است، واقعیت قسمت زیادی از سحرهای ساحران روشن شده و در موارد زیادی این حربه از دست ساحران گرفته شده است. (مثل روشن شدن خواص شمیایی عناصر و یا بعضی خواص نور)، اما در هر حال، سحر چیزی نیست که بتوان وجود آن را انکار کرد و همه صورت های آن را به خرافات نسبت داد. بعضی از صورت های آن، هم اکنون رواج دارد و هنوز واقعیت آن شناخته نشده است؛ مثل کارهایی که مرتاضان هندی انجام می دهند.
در بعضی از کتاب ها و روایات برای از بین بردن سحر خواندن آیات و دعاهایی توصیه شده است. ما از باب نمونه به چند مورد اشاره می کنیم:
۱) محمد بن عیسی می گوید از حضرت رضا (علیه السلام) در باره سحر پرسیدم حضرت فرمود: سحر واقعیت دارد و به اذن خدا اثر می کند هر گاه ترا سحر کردند دستت را تا مقابل صورتت بالا ببر و این دعا را بخوان: ” باسم الله العظیم باسم الله العظیم رب العرش العظیم الا ذهبت و انقرضت” .
۲) ابن عباس گوید: لبید یهودی پیغمبر(صلی الله علیه و آله) را سحر کرد، و سحر را در چاه بنی زریق انداخت حضرت بیمار شد، در حالی که حضرت به خواب بود دو فرشته آمدند، یکی از آن دو کنار سر حضرت و دیگری پهلوی پای او نشست و به ایشان خبر دادند، که شما را سحر کرده و سحر را در زیر پوست نهاده و در زیر سنگی در چاه زروان گذارده اند پیغمبر (ص) علی (ع) و زبیر و عمار را فرستاد تا آب چاه را کشیدند و سنگ را برداشتند و جف را در آوردند و دیدند که در آن مقداری مو است با دندانه هائی از شانه که ۱۱ گره با سوزن بر آن زده اند، در این موقع معوّذتین آمد هر گرهی را که می گشودند آیه ای از آنها را می خواندند، حضرت احساس سبکی کرد و برخاست گویا از قید و زنجیر آزاد شده است، و جبرئیل می گفت: ” بسم الله ارقیک من کل شی ء یؤذیک من حاسد و عین و الله یشفیک” .
۳) فردی که سحر شده آیات: ” قالَ مُوسی ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ” .  و ” وَ أَوْحَینا إِلی مُوسی أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِی تَلْقَفُ ما یأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ” . را همیشه همراه خود داشته باشد.
۴) این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند: ” سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یصِلُونَ إِلَیکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ”. پس به طور کلی باید از شر سحر ساحران به خدا پناه برد.
باید توجه داشت که اغلب مواردی که مردم آن را سحر می پندارند، ناشی از توجه بیش از حد عده ای به خرافات و اوهام و سوء استفاده عده سودجوی دیگر، از شرایط فراهم آمده است، در حالی که از سحر اطلاعی ندارند علاوه بر آن لااقل بخشی از سحر، با تصرف در خیال انسان انجام می پذیرد و همان طوری که در جریان ساحران و حضرت موسی (ع) اتفاق افتاد، در این گونه موارد با بالا رفتن سطح اعتقادات و آگاهی های مردم، عملا این گونه سحرها کارائی نخواهند داشت. در هر صورت اگر واقعا سحری روی دهد، برای نجات از آن می توان از دعا و آنچه در روایات آمده است بهره برد.
گردآوری:: گروه دین و اندیشه پرداد

مطالب مرتبط :

چرا زن نصف مرد ارث میبرد؟!

هم مرد دو برابر سهم زن است، لکن در عمل بهره واقعى او از ثروت‏هاى جامعه به مراتب کمتر از زن است. چه این که مرد در مقابل ارث زیادترى که مى‏گیرد، مسئولیت‏هاى مالى سنگین‏ترى نیز بر دوش دارد. یکی از علت های زیاد بودن ارث مرد نسبت به زن آن است که نفقه زن بر عهده مرد است؛ یعنى مرد علاوه بر این که باید مخارج خود را تأمین کند، موظف است هزینه زندگى زن و فرزندان را هم تأمین نماید...
چگونگی قبض روح و رابطه آن با اعمال انسان

مرگ حقی است که بی چون و چرا به آن می رسی قبض روح انسان یا دریافت کامل آن توسط فرشته مرگ آخرین مرحله از سکرات موت و اولین وهله از قدم گذاشتن به عالم برزخ است.
حقی که بی چون و چرا به آن می رسی

مرگ، حقی که اگر نخواهیم هم به ما می دهند. هیچکس نمی تواند مرگ را انکار کند و ما بالاخره روزی آن را می بینیم. درباره مرگ روایات و چیزهای زیادی شنیده ایم. بهتر است این واقعه را هر از چند گاهی در ذهن خود مرور کنیم و تلنگری به خودمان بزنیم تا بیشتر مراقب اعمالمان باشیم.
زیارت امام زمان (ع) در روز جمعه

زیارت امام زمان (ع) در روز جمعه
مناجات با خداوند

الهـي: چون به تو بنگريم شاهيم و تاج بر سر وچون بخود تگريم خاكيم و از خاك كمتر الهـي: هر كس تو را شناخت هرچه غير تو بود بينداخت
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
نظرات
محمد رضا نوروزی 1392/02/04
من دچار جادو شدم زندگیمرا نابود کردند خودم خانوادم و بچه هام همه چیز نابود شد الان نمی تونم ازدواج کنم بچه ام اواره اند نمی دونم چکار کنم کی دستش تو کاره لطفا راهنمایم کنید
امید 1394/01/10
به خدا قسم که سحر و طلسم ته ته نامردیه بابا اگه دشمنی داری بیا بزن چرا اینجوری نامردی میکنید به خدا وقی اجنه رو میفرسته این فامیل نامردمون سراغم میگم خدایا باز شروع شد اشکم درمیاد کسی هم باور نداره روم نمیشه به کسی هم بگم آخه به آدم میخندند جون خدای ناکرده به سرشون نیومده که مسخره میکنند.یه کاری باهام کردند که ادرارم الان 5ساله قطره قطره میاد دکترم نمیدونه دلیلش رو 2000 تا دعا هم گرفتم اما هیچ. چیکار کنم خداااااااااااااااا
prancess 1394/02/24
کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم و جادو می خوام.کارم انجام شه 500 شیرینی
1394/02/24
prancess 1394/04/30
کسی دعانویس غیر مسلمون سراغ داره؟خواهش می کنم اگه کسی رو سراغ دارید کمکم کنید.برای باطلیه طلسم وجادو می خوام.کارم انجام شود ۵۰۰ شیرینی میدم .فرنیا هستم
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :