سطوح مختلف میزان استرس و نحوه درمان آن


تاریخ درج : 1389/12/22
تعداد نمایش : 6075

سطوح مختلف میزان استرس و نحوه درمان آن

برای اینکه بتوانید استرس را بهتر بشناسید پیش از هر چیز باید بدانید که استرس سطوح مختلفی دارد. این سطوح اغلب به گونه های مختلف در فرد بروز کرده و اصولاً به پزشک کمک می کنند تا شیوه ی درمانی مناسب را آسان تر انتخاب کنید.
تست هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند بتوانید میزان استرس فردی خود را تشخیص دهید و با اتکا به این دانش حتی می توانید خودتان را نیز بهتر بشناسید. نهایتاً با اتکا به این دانسته ها قادر می شوید تا یک شیوه مناسب برای مدیریت استرس ایجاد کنید. بنابراین زمانی که میزان استرس فردی خود را محاسبه می کنید، این سطوح مختلف را در ذهن خود داشه باشید. تا بتوانید  میزان دقیق آنرا ارزیابی کرده و ذهن خود داشته باشید تا بتوانید میزان دقیق آنرا ارزیابی کرده و ذهن خود را متعادل و متوازن نگه دارید. این سطوح توسط دکتر " هین سل" و دکتر " ریچارد ایرل" از انجمن کانادای استرس تعیین شده اند و نام و نوع آنها از جانب آنها معین گردیده است .

سطوح مختلف میزان استرس و نحوه درمان آن


عجول :
آنها در کثر موارد می خواهند 110 درصد باشند. نوعی ایده آل گرایی واهی؛ آنها به سرعت صحبت می کنند و خیلی ناآرام هستند. بطور کلی افراد عجول تصور می کنند که موظف هستند برای رسیدن به موفقیت به شدت کار کنند. به همین دلیل احساسی می کنند که اگر همیشه به سختی کار کنند بی شک موفقیت از آن نشان خواهد شد. مطوئناً همیشه یک چنین اتفاقی پیش نمی آید، بلکه شدت عمل به خرج دادن در کلیه کارها، فقط باعث می شود که فرد حتی بر سر مسائل کوچک نیز دچار استرس شود. این افراد باید بگیرند که چگونه می توانند آرام باشند پیش از هر چیز باید اهدافشان را در ذهن مجسم کرده تا بتوانند بر سر مسائل مهم تمرکز کنند و آرامش بیشتری داشته باشند.
با انجام یک چنین کاری، می توانند در مواقع  ضروری سخت کوش حاضر شده در واقع غیر ضروری انرژی خود را برای مواقع ضروری ذخیره کنند.

نگران :
این افراد نمی توانند افکار خود را به مرحله اجرا بگذارند. آنها بیش از اندازه به تجزیه و تحلیل موارد مختلف می پردازند و با این کار به اصطلاح خودشان را از انجام هر عملی فلج می کنند. همانطور که از نام این گروه پیداست، آنها مدت زمان بسیار زیادی را صرف نگرانی می کنند و این کار تنها آنها را از انجام هر گونه واکنشی ناتوان می کند.
افراد نگران تصور می کنند که باید خیلی دقیق جزئیات تمام مسائل را موشکافی کنند. آنها باید تمام موارد احتمال خطا را در نظر بگیرند و بعد هم بنشینند و برای مدت زمان طولانی به آنها فکر کنند. سپس زمانیکه مسائل را با یک منطق فیلسوفانه که مختص خودشان است و تحلیل و بررسی نمودند، نگرانی حتی از قبل هم بیشتر می شود و فرد ترجیح می دهد که به طور کلی دست از انجام آن بردارد.

بی اراده :
این افراد آنقدر گزینه های مختلف را در ذهن خود مرور می کنند که به هیچ وجه نمی توانند دست به انجام کاری بزنند. به جای اینکه انرژی خود را صرف هدف مشخصی در زندگی بکنند، نیرویب خود را بر روی چند امر مختلف پخش می کنند، و نهایتاً هیچ کدامشان  نیز خوب از آب در نمی آیند. ذهن آنها خلاق است اما کمتر اتفاق می افتد که از این خلاقیت خود استفاده کرده و چیزی را خلق کنند. در حقیقت آنها یک پارادوکس را به وجود آورده اند : آزاد هستند اما به خودشان توانایی استفاده از این آزادی را نمیدهند. این افراد باید اهداف خود را در زندگی معین کنند و برروی چیزهای تمرکز کنند که ارزشمند هستند. بهتر است برای خودشان توضیح دهند که می بایست زندگی را در پیش بگیرند و چیزهای دیگری به غیر از کار هم در آن وجود دارد و همین موارد هستند که زندگی را لذت بخش تر و جذاب می کنند. زمانی که توانستند اهداف خود را در یک مسیر مشخص دنبال کنند، می توانند کلیه مسائل پوچی را که جلوی دست و پایشان را گرفته به فراموشی بسپارند.
تنها : این افراد به برقراری ارتباط معنی دار با اشخاص دیگر نیستند. این امر به این دلیل به وجود می آید. که اغلب تنها کار می کنند و به همین دلیل هیچ گونه بازخوردی از دیگران دریافت نمی کنند. به همین دلیل به جای اینکه بتوانند روابطی را بنیان بگذارند که نقطه قوت زندگی شان باشد به سمت پناهگاهی می روند که بتوانند خودشان را از مردم دورنگه دارند. به همبن دلیل نمی توانند تشخیص دهند که چه چیزهایی در زندگی می تواند به آنها لذت بدهد و با چه کسی می توانند آن کارها را انجام دهند. افراد تنها باید بتوانند در وهله اول ارزش های فردی زندگی خود را بیابند، و بعد هم با افرادیکه دارای همان ارزش ها هستند ارتباط برقرار کنند. این امر آنها را قادر می سازد تا راحت تر بتوانند به اهدافشان دست پیدا کنند. این امر نه تنها به آنها هدف می دهد بلکه به عنوان پشتیبانی نیز محسوب می شود که به آنها کمک می کند به اهدافشان برسند.

مواردی سبدی :
این سطح از استرس بسیار خطرناک است. این افراد به خودی خود برای خودشان بحران انرژی به وجود می آورند. به جای اینکه به فکر خودشان باشند معمولاً افسرده هستند و درد دارند و فعالیتهای مختلف را به این خاطر که انرژی زیادی می خواهد، انجام نمی دهند . معمولاً از سلامت جسمانی  خوبی برخوردار نیستند و افسردگی و کسالتی که خودشان به وجود آورده اند آنها را از انجام هر کاری باز می دارد. برای اینکه بتوانند از این وضعیت نجات پیدا کنند، باید ابتدا آداب غذایی خود را درست کرده و به خوبی غذا بخورند. سپس با گذشت چند هفته باید ورزش و نرمش را شروع کنند و بعد وقتیکه مقداری انرژی بیشتری بدست آوردند باید یاد بگیرند که چگونه میتوانند با استفاده از وقفه های کوتاه مدت در حین کار، انرژی خود را برای تمام مدت روز تقسیم کنند تا بیش از اندازه خسته نشوند.

صخره نورد :
این افرا کسانی هستند که سلامت خود را در خطر می اندازند. همیشه خسته به نظر می رسند، سیگار می کشند، بد غذا می خورند، بیش از اندازه از مشروبات الکلی استفاده می کنند و به ندرت اتفاق می افتد که ورزش کنند. البته به هیچ وجه آگاهی ندارند که ممکن است اتفاقات ناخوشایندی با انجام این کارها برایشان ایجاد شود و با این ایده چه بسا خیلی بیشتر نیز به خودشان لطمه وارد می آورند. به همین دلیل مشکلات پیرامون تقسیم بندی انرژی بدن خود دارند. غذا خوردن صحیح، ورزش کردن، و تقسیم مناسب انرژی چاره کار آنهاست. با درک نوع استرس افراد می توانند نه تنها چیزهای بیشتری در مورد خوشان یاد بگیرند، بلکه می توانند آموزش ببینند که چگونه می توانند به موفقیت دست پیدا کنند. زمانیکه استرس به طور مقتضی درمان پیدا کند، نقطه ای از شخصیت فرد که روزی به مثابه سد و مانعی در برابر او قرار گرفته بود تبدیل به نقطه قوت او خواهد شد. بنابراین فهمیدن این مطلب که چگونه می توانید استرس خود را کاهش دهید می تواند به شما کمک کند تا راحت تر به اهدافتان دست پیدا کنید.
تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

     

استخدام در بانک  رزومه کاری  استخدامهای امروز تهران  استخدام شرکت نفت سال 96

آهنگ جدید بهترین هتلهای استانبول

مردی که هزاران زن خاطر خواه او هستند!! +عکس

عکس تکان دهنده ای که لیلا اوتادی منتشر کرد

نظرتان درباره این دختر جذاب چیست؟! +تصاویر

اعدام عاملان ناامنی در بوشهر در ملاء عام +عکس (18+)

اقدام هولناک و باورنکردنی یک عکاس در آتلیه عکاسی +تصاویر

عکس لو رفته از دختر آقای فوتبالیست مشهور در حال مصرف الکل!

عکس جنجالی بازیکن مشهور پرسپولیس با زنان بی حجاب!

مهناز افشار در حال کوهنوردی+عکس

چرا الناز شاکردوست از ایران رفت؟! +عکس

عکس جدید مهناز افشار و دخترش

وحشتناک ترین دختر دنیا! +تصاویر(18+)

بهنوش بختیاری در کنار دختران زیبایش! +عکس

برهنه شدن زن در خیابان به خاطر همسرش! +عکس

خواستگاری شرم آور سیفعلی از بهنوش بختیاری!! +عکس

اقدام زشت و غیر اخلاقی خواننده زن در شیرینی فروشی! +عکس

مطالب مرتبط :

روياهاي شبانه خود را بنويسيد - توصيه روانشناسان

همه ما رويا مي‌بينيم. عليرغم همه بحث‌هايي که در مورد آن وجود دارد، شايد بتوان گفت حوزه‌اي فراموش‌شده به عنوان بخشي از زندگي روزمره ما است. ظاهرا، نبايد روياهاي شبانه خود را دور بريزيم و آن‌ها را راحت فراموش کنيم. بنا بر اين مطالعات، بهتر است زمان بگذاريد و به محض بيدار شدن،‌ آن‌ها را با جزييات ثبت کنيد، با اين کار،‌ احتمالا مي‌توانيد در مورد خودتان،‌ بيشتر بدانيد. همچنين بر اساس آن‌چه اين مطالعات نشان مي‌دهد، ‌براي حل مشکلات خود و حتي درمان اختلالات رواني خود،‌ مي‌توانيد از آن‌ها بهره ببريد.
خواص و ارزش سنگ آكوامارين

ا توجه به اينكه روي سيستم بدني نقش مهمي را ايفا مي‌كند اثر مستقيمي هم روي پوست بدن دارد.
هنر هدیه دادن

وقتی کسی از دستمان ناراحت می شود، وقتی کسی را دوست داریم، وقتی می خواهیم کسی را خوشحال کنیم، و یا حتی وقتی به خانه ی کسی می رویم ، یا وقتی که بعد از مدتی دوست قدیمی خود را می بینیم. در کل تنها برای خوشحال کردن دوستان و عزیزانمان از هدیه استفاده می کنیم، اما عده ای هستند که این هنر را ندارند، و خوشا به حال آن عده که این اخلاق را در خود پرورش می دهند.
تغییرات بدن دختران هنگام بلوغ

بلوغ دوره بحرانی انتقال از مرحله کودکی به بزرگسالی و زمان اکتساب قدرت باروری است . دوره ای که تغییرات تکاملی در مغز و غدد بدن باعث تغییرات جسمانی ، روانی ،‌ روحی و رفتاری می شود . بلوغ زماني است كه بدن نوجوان شروع به رشد و تغيير ...
درمان رفتارهای وسواسی فقط در چند دقیقه!

درمان رفتارهای وسواسی فقط در چند دقیقه!
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

درج آگهی استخدام  هاشور ابرو  پسردارشدن تضمینی  گیفت کارت


جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :