مرکز میکروپیگمنتیشن سایه - با مجوز وزارت بهداشت ایران

برای دیدن نمونه کارها کافیست اینجـــا کلیک کنید

تماس از ساعت 10 الی 18 22382605  ،  09381940706

سيب درماني


تاریخ درج : 1389/12/22
تعداد نمایش : 23932

تقويت چشم با سيب
چون سيب داري ويتامين هاي A،B،C  مي باشد اگر روزانه ناشتا دو عدد سيب شيرين و همچنين موقع خوابيدن دو عدد سيب ميل كنيد اثر خوبي در بر طرف كردن ضعف بينايي دارد.
درمان و آوردن سنگ از كليه و مثانه با سيب
جوشانده ي پوست سيب را هر روز دو بار بنوشيد اين جوشانده ايجاد كننده ادرار است و شما بايد آن را در موردي كه مبتلا به حبس ادرار همراه با تحريك كليه ها و مثانه شده ايد مصرف كنيد.
طرز تهيه جوشانده پوست سيب
براي تهيه ي جوشانده ي پوست سيب بايد يك قاشق سوپ خوري پوست خشك شده سيب را در يك ليوان بزرگ آب 25 دقيقه بجوشانيد و پس از صاف كردن روزي دو بار يك ليوان معمولي يعني حدود 250 گرم بنوشيد.
درمان و رفع بيماري كبدي و سينه درد با سيب
ترشحات غدد بزاق و معده را مساعد و متعادل مي سازد، براي معالجه ي چاقي و اضافه وزن خوب است و همچنين براي بيماري هاي كبدي، ناراحتي معده و مجاري ادرار و سينه درد نافع مي باشد.
درمان و رفع اسهال كودكان با پوست درخت سيب
صدو بيست گرم برگ يا پوست خشك سيب را در يك ليتر آب سرد بخيسانيد و بعد آن را روي آتش بگذاريد تا حدود يك ربع بجوشد و بعد از روي آتش برداريد و حدود يك ربع بگذاريد تا دم بكشد بعد آن را صاف كنيد و با عسل شيرين كنيد و بعد از هر غذا يك فنجان بنوشيد اين داروي ساده بهترين درمان اسهال است. در عين براي تقويت قواي جنسي مناسب مي باشد. نكته قابل توجه اين است كه مراقب باشيد عسل مورد استفاده خالص و طبيعي باشد.
درمان و برطرف كردن كمبود فسفر در بدن با سيب
سيب به علت داشتن مقدار قابل توجهي فسفر، اعصاب و مغز را تقويت مي كند، براي امراض حصبه اي، اسهالي و اسهال خوني و ورم معده بسيار نافع است اسهال را به خوبي معالجه مي كند و از طرفي مانع مناسبي براي بوجود آمدن ناراحتي هاي گوارشي است به اين ترتيب سيستم كار معده را منظم مي كند.
درمان درد چشم با سيب
سيب به علت دارا بودن ويتامين هاي A-B-C براي تقويت چشم موثر است.
زمان هاي قديم برگ سيب را براي دفع اختلالات چشم مفيد مي دانستند. همچنين اگر سيب را رنده كنند و از آن مرهمي تهيه كنند، اين مرهم را اگر روي چشم كه ضربه اي به آن وارد شده بگذارند، فورا درد ضربه را آرام مي كند.
براي انواع درد چشم بايد يك سيب قرمز شيرين را پوست بكنيد و هسته آن را در بياوريد و با آب بپزيد و آن را به صورت مرهم روي چشم بگذاريد، اگر كمي شير مادر را به اين مرهم اضافه كنيد اثر و خاصيت آن كامل مي شود.
سيب و تقويت معده
امام علي (ع) مي فرمايد: «خوردن سيب موجب پاكيزگي و پاك شدن معده از آلودگي ها مي باشد.» همچنين حضرت امام صادق (ع) مي فرمايد: «سيب معده را به ترشح وامي دارد.»
رازي مي گويد: «سيب براي معده و قلب مقوي است. ولي دفع آن از شكم به كندي صورت مي گيرد و ايجاد نفخ مي كند. بخصوص نوع خام و ترش آن و به همين خاطر كساني كه احساس سنگيني معده مي كنند نبايد بعد از خوردن آن آب سرد يا غذا ترش بخورند.»
سيب به علت داشتن مواد قليايي، اسيد اوريك را حل مي كند و ترشحات غدد بزاق و معده را خوب را  و متعادل مي كند. سيب براي ورم معده نيز سودمند است. ترشي سيب، ترشح غدد را زياد را ترشي معده كم مي كند. سيب پوست كنده براي زخم معده مفيد است و براي كساني كه درد معده دارند رنده شده ي سيب نافع است. همچنين دكتر جزايري معتقد است مبتلايان به زخم معده كه نمي توانند ميوه ي خام بخورند، مي توانند سيب را رنده كرده، بدون پختن ميل كنند. مرباي سيب نيز يراي معده و قلب سودمند است (روش تهيه ي مرباي سيب آن است كه سيب را به قطعات كوچك خرد مي كنند و مي پزند و با افزودن مقدار بيشتري شكر، آن را به صورت مربا در مي آورند.) شربت سيب هم معده را تقويت مي كند (روش تهيه  آن چنين است: 500 گرم آب سيب را همراه با 875 گرم شكر با گرمايي معتدل مي پزند تا قوام شربت بدست آيد.) سيب مانع سوء هضم شده، معده را منظم  مي نمايد و آب سيب نيز از تقويت كننده هاي معده مي باشد. عرق يا آب مقطر سيب هم براي معالجه و تقويت معده مفيد بوده، امراض پوستي را معالجه مي نمايد. (عرق سيب فاقد الكل بوده و از نوشابه هاي حلال و نشاط آور است. براي درست كردن آن بايد سيب را با پوست خرد كرده در آب بجوشانيد و عرق آن را بگيريد. معمولا يك چهارم آب بايد تقطير شود. در موقع تقطير بايد در نظر داشته باشيئ ليتر عرق بايد گرفته شود. در موقع تقطير سيب بايد آن را خوب بشوييد چون ممكن است درخت آن را سم پاشي كرده و آثار سم در روي سيب باقي باشد.)
درمان اسهال خوني با سيب
از ميوه كال و نارس سيب، دارويي براي درمان اسهال خوني درست ميكنند. در قديم بعضي از پزشكان اعتقاد داشتند كه خوردن سيب كال ايجاد فراموشي مي كند. ولي در طب جديد چنين عقيده اي وجود ندارد.
درمان گريه كودكان با سيب
سيب ترش و شيرين، سموم بدن كودكان شيرخوار را دفع مي كند. اگر به آن ها سيب قندك و گلاب بدهيد، احساس آرامش كرده و گريه زاري نمي كنند.
درمان اسهال كودكان با سيب
فالوده سيب براي معالجه اسهال و به خصوص براي كودكان بسيار مفيد است. همچنين خوردن سيب، به صورت ناشتا در زمان اسهال كودكان مؤثر است. در بعضي موارد اسهال، اگر سيب رسيده اي را رنده كنيم و به كودك بدهيم و به غير از چاي كمرنگ بدون شيريني غذاي ديگري به كودك ندهيم اين روش بسيار مفيد واقع مي شود.
درمان آرامش بدن با سيب
3 عدد سيب را با مقدار 50 گرم كره بپزيد و شب، قبل از خواب مقداري از آن ميل كنيد. آرامبخش خوبي را قبل از خواب ميل كرده ايد.
درمان و بوي بد دهان با سيب
سيب غذاي روح و جسم است دهان را ضدعفوني مي كند و بوي بد آن را از بين مي برد. سيب مسواك طبيعي است و بهترين چيزي است كه دندان را سالم نگه مي دارد. به كساني كه داراي نفس بد بو هستند، توصيه مي شود كه ابتدا يك سبزي مثل كاهو، جعفري يا ريحان را خوب بجويد و بعد يك سيب را با پوست جويده ميل كنيد.

تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

درمان هضم غذا با سيب
سيب ترشحات معده را تقويت مي كند. به هضم غذا كمك مي كند و براي قلب هم مناسب است.
درمان يبوست با سيب
لكتين و اسيد ماليك موجود در سيب يبوست را برطرف مي كند. سيب اگر با پوست خورده شود براي يبوست، ‌تنبلي روده و كبد مفيد مي باشد. براي رفع كامل يبوست 30 روز قبل از خواب و بعد از بيداري يك عدد سيب ميل كنيد.
درمان دردهاي قولنج كليه با سيب
بايد هر روز به مقدار زياد جوشانده ي سيب كه به شرح زير تهيه مي شود مصرف كنيد.
يك سيب را با پوست آن چهار قسمت كنيد. نيم ليتر آب داغ روي آن بريزيد و دو ساعت بگذاريد دم بكشد. سپس آن را شيرين كرده و مصرف كنيد.
درمان گريپ با سيب خام
وقتي به گريپ سخت و مزمني مبتلا شديد دو يا سه روز رژيم سيب بگيريد. در اين مدت فقط سيب رنده كنيد و بخوريد و از مصرف هر غذاي ديگري خودداري كنيد. در اين دو يا سه روز تا جايي كه مي توانيد چاي كمرنگ بدون قند هم بنوشيد.
اين رژيم قدمت زيادي دارد و سال هاست كه مردم فرانسه وقتي مبتلا به گريپ شدند رژيم سيب خام  مي گيرند و از خوردن غذاهاي ديگر خودداري مي كنند. در نتيجه گريپ سخت آن ها در عرض دو يا سه روز به طور كلي برطرف مي شود.
درمان و معالجه ي نقرس با سيب
جوشاننده ي پوست سيب شدت درد نقرس را آرام مي كند. براي تهيه ي جوشانده پوست سيب يك قاشق سوپخوري پوست سيب را كه خشك و خرد كرده ايم را در يك فنجان بزرگ آب جوش پانزده دقيقه مي جوشانيم و بعد آن را صاف كرده و بعد از هر غذا هر روز دو بار يك فنجان مي نوشيم.
درمان و معالجه ي تبخال با سيب
دو يا سه سيب را با پوستشان تكه تكه كنيد. بعد آن را در يك ليتر آب سرد خيس كنيد و روي آتش بگذاريد تا پانزده دقيقه بجوشد. بعد از ده دقيقه آن را دم كنيد و هر روز بعد از غذا دو فنجان از آن را مرف كنيد. مصرف مرتب اين جوشانده طي چند روز تبخال را ريشه كن مي كند.
درمان اختلالات كليه با سيب
جوشانده ي پوست سيب را هر روز يك بار بنوشيد، اين جوشانده ادرار آور خوبي است وقتي وقتي ادرار شما نمي آيد و در عين حال كليه و مثانه شما را هم اذيت مي كند از آن استفاده كنيد.
براي تهيه ي جوشانده ي پوست سيب بايد يك قاشق سوپخوري پوست سيب را كه خشك و تكه تكه شده است را در يك فنجان بزرگ آب پانزده دقيقه جوشانيد و سپس صاف كرده و هر روز دو بار بنوشيد.
درمان سكته قلبي با سيب
مصرف روزي دو عدد سيب در مدت سه ما كلسترول خون را 10 ميلي گرم پايين مي آورد.  اگر اين رژيم همه عمر ادامه يابد انسان از درد در امان خواهد بود.
درمان سرفه هاي خشك با سيب
خوردن يا بوييدن سيب براي موارد مانند خقان و تنگي نفس مفيد است.  همچنين جوشانده سيب را براي درمان سرفه توصيه مي كنيم. شيرين آن نشاط آور  و روح بخش و پخته آن براي سرفه خشك مفيد است.
درمان كاهش وزن با سيب
عصاره سيب خيلي سريع ترشح انسولين را تحريك كرده قند خون را پايين مي آورد و در نتيجه انسان زياد گرسنه مي شود. پس براي كم كردن وزن خود بهتر است به جاي آب سيب يا پوره سيب از خود سيب استفاده كنيم.
درمان تقويت قلب با سيب
سيب براي دهانه ي معده و قلب مقوي است. براي گرم مزاج نيز سازگار است، ولي نوع خام و ترش آن ايجاد نفخ مي كند و دفع آن به كندي صورت مي گيرد.
درمان برطرف كردن ورم معده با سيب
سيب به علت داشتن مواد قليايي، اسيد اوريك را حل مي كند و ترشحات غدد بزاق معده را خوب و متعادل مي سازد. سيب براي ورم معده نيز سودمند است.
درمان درد معده با سيب
سيب، ترشح غدد را زياد و دردهاي معده را كم مي كند. سيب پوست كنده براي زخم معده مفيد است و براي كساني كه درد معده دارند رنده شده ي سيب سودمند است.
دمان كاهش مرض قند با سيب
چون سيب از نظر مواد قندي ضعيف است، مصرف آن براي اشخاصي كه مرض قند دارند خوب است. برخي گمان مي كنند جون سيب شيرين است براي مبتلايان به مرض قند ضرر دارد، اما بر عكس، سيب نه تنها براي مبتلايان به مرض قند ضرري ندارد بلكه ثابت شده كه اين ميوه خوشمزه بسيار شادي آور است.
اگر تب داريد حتما سيب بخوريد
امام صادق (ع) فرمود: «سيب بخوريد، زيرا اين ميوه حرارت بدن را پايين مي آورد و مزاج را خنك يا سرد مي كند كسانيكه تب دارند، تبشان را مي برد.»
امام كاظم (ع) به نقل از پدر بزرگوارشان از زبان رسول اكرم  مي فرمايد: « ما اهل بيتي هستيم كه تب را با آب سرد و خوردن سيب مداوا مي كنيم.»
درمان رفع بي خوابي با سيب
سيب به خاطر داشتن فسفر زياد اعصاب را تقويت مي كند. مبتلايان به بي خوابي مي توانند قبل از خواب چند عدد سيب و يك استكان آب سيب ميل كنند. اين روش آرامش رواني و خواب آرام و راحتي ايجاد مي كند و براي افراد سالمند نيز مفيد است. سيب براي كساني كه به بي خوابي هاي مكرر  مبتلا شده اند بسيار مفيد است.
درمان تقويت موي سر با سيب
سيب به خاطر داشتن مواد زياد از جمله ويتامين آ- ب – ث  براي تقويت موي سر مفيد مي باشد، زيرا باعث شفافيت موي سر مي شود و محافظ خوبي براي پوست دست و صورت مي باشد.
درمان اختلالات عصبي زنان باردار با سيب
سيب با تقويت اعصاب و تقويت روح و روان ترس و اضطراب را دور كرده و به انسان آرامش مي بخشد. پس سيب جز گياهان و ميوه هاي آرام بخش به شمار مي آيد و داروي بسيار موثري براي رفع اختلالات عصبي و رواني زنان باردار به حساب مي آيد.
درمان زخم هاي شديد بدن با سيب
يك سيب را در هاون بكوبيد و يك عدد آن را در شيره ي خود سيب بپزيد. مرهمي درست مي شود كه زخم هاي خيلي سخت را درمان مي كند. همچنين اگر آب سيب را به مقدار مساوي با روغن زيتون مخلوط كنيد داراي همان خواص براي معالجه انواع زخم ها مي باشد.

تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

loading...

     

استخدام در بانک  رزومه کاری  استخدامهای امروز تهران  استخدام شرکت نفت سال 96

آهنگ جدید بهترین هتلهای استانبول

مردی که هزاران زن خاطر خواه او هستند!! +عکس

عکس تکان دهنده ای که لیلا اوتادی منتشر کرد

نظرتان درباره این دختر جذاب چیست؟! +تصاویر

اعدام عاملان ناامنی در بوشهر در ملاء عام +عکس (18+)

اقدام هولناک و باورنکردنی یک عکاس در آتلیه عکاسی +تصاویر

عکس لو رفته از دختر آقای فوتبالیست مشهور در حال مصرف الکل!

عکس جنجالی بازیکن مشهور پرسپولیس با زنان بی حجاب!

مهناز افشار در حال کوهنوردی+عکس

چرا الناز شاکردوست از ایران رفت؟! +عکس

عکس جدید مهناز افشار و دخترش

وحشتناک ترین دختر دنیا! +تصاویر(18+)

بهنوش بختیاری در کنار دختران زیبایش! +عکس

برهنه شدن زن در خیابان به خاطر همسرش! +عکس

خواستگاری شرم آور سیفعلی از بهنوش بختیاری!! +عکس

اقدام زشت و غیر اخلاقی خواننده زن در شیرینی فروشی! +عکس

مطالب مرتبط :

با چربی های شکمی مبارزه کنید

امروزه بیماری های التهابی و چاقی موضعی شکم افزایش پیدا کرده است که بسیاری از مردم را با مشکل روبرو کرده است مواردی که در زیر ذکر می شود در کاهش التهابات و کاهش چربی شکم موثر است در صورتی که از این مواد غذایی استفاده کنید و ورزش روزانه را با آن همراه کنید چربی موضعی شکم شما کاهش پیدا می کند...
نوشیدنی که چربی هایتان را سریع آب می کند!

نوشیدنی که چربی هایتان را سریع آب می کند!
شاد و پر انرژی با خوردن این مواد غذایی

آیا تا به حال شده است که قبل از یک جلسه اداری در بعد از ظهر، یک بسته شکلات بخورید تا برای ادامه کار انرژی داشته باشید؟ همیشه کم خوابی علت خستگی نیست. گاه تغذیه نامناسب علت اصلی این خستگی‌هاست. نوع و میزان غذایی که مصرف می‌کنید...
منابع غذايي پروتئين ها

پروتئين ها بخشي از تركيبات مواد غذايي هستند كه با مقدارهاي مختلف در آنها موجودند. پروتئينهاي داراي منشا حيواني كيفيت خوبي دارند.
نکات بسیار مهم برای پخت غذای سالم

نکات بسیار مهم برای پخت غذای سالم
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :