آرایش ایران

سبیتا

طلاق مبارات


تاریخ درج : 1389/12/22
تعداد نمایش : 6216

(مسئله 882) اگر زن و شوهر يكديگر را نخواهند و زن مالي به مرد بدهد كه او را طلاق دهد، آن طلاق را «مبارات» گويند.
(مسئله 883) اگر زن در بين عده طلاق خلع يا مبارات از بخشش خود برگردد شوهر ميتواند رجوع كند و بدون عقد دوباره او را زن خود قرار دهد.
(مسئله 884) مالي را كه شوهر براي طلاق خلع يا مبارات مي‌گيرد بايد بيشتر از مهر نباشد.
تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

مطالب مرتبط :

نوشتن دارو در دفترچه ی شخص دیگر چه حکمی دارد؟

بارها شاهد این موضوع بوده ایم که به دلیل نداشتن اعتبار دفترچه ای به ذهنمان خطور کرده که در دفترچه ی ضخص دیگر داروهایمان را بنویسیم، اغلب دکترها این کار را انجام می دهند، اما آیا این کار صحیح است؟
دانستنی های شرعی درباره ازدواج و انواع آن

راجع به اینکه آیا موافقت پدر شرط است یا نه میان فقها اختلاف است و شاید اکثریت فقها خصوصاً فقهای متأخر موافقت پدر را شرط نمی دانند ولی عده ای هم آن را شرط می دانند. قانون مدنی ما از دسته ی دوم که فتوای آنها مطابق احتیاط است- پیروی کرده است.
برخی استفتائات پیرامون نماز در حج

. در حال طواف نماز مستحب خواندن چه حکمی دارد؟ آیة الله تبریزی (دام ظله): مشروعیت آن ثابت نیست، والله العالم. اگر بتواند جمع بین قصد طواف و قصد نماز مستحبی در حال طواف نماید اشكال ندارد . (دام ظله): خامنه ای آیت الله
دانستنی های شرعی درباره ی عقد

روزی که سند ازدواج را امضا می کرد، خودش را سوار بر ابرهای می دید. انگار دنیا مال او بود، رویاهایش به واقعیت تبدیل شده بود. آینده ای خوش و زیبا را در ذهنش می ساخت. آن روز فکر جدایی از ذهنش هم عبور نمی کرد. امروز بیش از 24 سال ندارد اما کوله باری از تجربه تلخ روی شانه هایش سنگینی می کند.
اصطلاح های فقه / بانوان

حیض به معنای سیل و جاری شدن است و حوض را به این جهت حوض گویند
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
نظرات
شایان امیری 1391/11/20
با سلام و خسته نباشید.... در طلاق مبارات اگر مرد بخواهد بعد از تمام شدن عده پشیمان شود و دوباره برگردد ایا میتواند به خواستگاری برود یا اینکه باید همسرش ازدواج کند و دوباره طلاق بگیرد(محلل) و بعد از ان میتواند به خواستگاری برود..ممنون
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :