طلاق مبارات


تاریخ درج : 1389/12/22
تعداد نمایش : 7188

(مسئله 882) اگر زن و شوهر يكديگر را نخواهند و زن مالي به مرد بدهد كه او را طلاق دهد، آن طلاق را «مبارات» گويند.
(مسئله 883) اگر زن در بين عده طلاق خلع يا مبارات از بخشش خود برگردد شوهر ميتواند رجوع كند و بدون عقد دوباره او را زن خود قرار دهد.
(مسئله 884) مالي را كه شوهر براي طلاق خلع يا مبارات مي‌گيرد بايد بيشتر از مهر نباشد.
تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد

مطالب مرتبط :

حکم گرفتن روزه برای زنان باردار و شیرده

سوالات شرعی,توضیح المسائل,پرسش در ارتباط با روزه,احکام شرعی روزه,احکام شرعی بانوان در رمضان,احکام شرعی روزه داری برای زنان,احکام شرعی روزه برای زنان باردار,
احکام شرعی سقط جنین

امروزه به دلیل رواج روابط شرعی و یا برخی مسائل دیگر سقط جنین امری مرسوم درآمده. اما آیا این سقط جنین امری جایز است؟ آیا می توان کودکی را که ناخواسته و از سر تقصیرات ما به دنیا آمده را به همین راحتی نابود کرد؟
حضور داماد در مجلس زنانه جایز است؟؟

سوال: آیا ورود داماد نزد عروس در مجلس زنانه(درحالیکه بسیاری از زنان و دختران نامحرمند ومعمولا زنان با آرایش خود را آراسته اند) جایز است یا نه؟
خیال و تصور در مورد نا محرم چه حکمی دارد؟

آیت الله صافی گلپایگانی (دام ظلّه) بسم الله الرحمن الرحیم. در فرض سؤال حرمتش معلوم نیست واله العالم استفتائات موجود در واحد پاسخ به سؤالات جامعه الزهرا (قم)
نوشتن دارو در دفترچه ی شخص دیگر چه حکمی دارد؟

بارها شاهد این موضوع بوده ایم که به دلیل نداشتن اعتبار دفترچه ای به ذهنمان خطور کرده که در دفترچه ی ضخص دیگر داروهایمان را بنویسیم، اغلب دکترها این کار را انجام می دهند، اما آیا این کار صحیح است؟
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
نظرات
شایان امیری 1391/11/20
با سلام و خسته نباشید.... در طلاق مبارات اگر مرد بخواهد بعد از تمام شدن عده پشیمان شود و دوباره برگردد ایا میتواند به خواستگاری برود یا اینکه باید همسرش ازدواج کند و دوباره طلاق بگیرد(محلل) و بعد از ان میتواند به خواستگاری برود..ممنون
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :