علت تلخی دهان چیست؟


تاریخ درج : 1390/08/15
تعداد نمایش : 30073

گاهی در داخل دهان یک تلخی ایجاد می شود که بسیار آزاردهندست و این تلخی به هیچ وجه با شیرینی برطرف نمی شود. علل این تلخی چیست؟
در واقع مسواك زدن و شست‌وشوی مكرر دهان با انواع دهان‌شویه ‌ها ، تنها اندكی این تلخی را از بین می‌برد، اما مشكل همچنان به قوت خود باقی است.
علت این مشکل:
پزشكان می‌گویند دلیل اصلی احساس مزه تلخ در دهان، ترشح یك نوع اسید در معده است كه از مری بالا می‌آید و انتهای زبان را تلخ می‌كند. اگر میزان این اسید زیاد باشد، سوزش سر معده كه خیلی از مردم آن را تجربه كرده‌اند، به وجود می‌آید.
ممکن است وجود مشکلی در سینوس ها یا واکنش نسبت به یک نوع داروی مصرفی باعث تلخی دهان شود.
اگر پرده ی نازک سفید رنگی در عقب زبان خود مشاهده کردید، نشانه ای از تشکیل و تجمع باکتری هاست. تشکیل باکتری ها نیز می تواند مزه ی تلخی در دهان به وجود آورد.
کاهش تلخی دهان:
به اعتقاد پزشكان راهكار حل این مشكل در موارد غیر حاد، آهسته غذا خوردن است.
همچنین نوشیدن آب و كوچك‌تر كردن وعده‌های غذایی هم مانع ترشح این اسید می‌شود.
مراجعه به پزشک:
اما در صورتی كه با وجود به كارگیری این توصیه‌ها، مشكل به قوت خود باقی بود، باید برای بررسی‌های بیشتر با پزشك مشورت كرد.
گردآوری:: گروه سلامت پرداد

مطالب مرتبط :

تغذیه مناسب در افطار و سحر ماه رمضان

تغذیه مناسب در افطار و سحر ماه رمضان
پرسش و پاسخ های مهم درباره پروتز سینه

امروزه بسیاری از خانم ها برای زیبایی بیشتر اندام خود به پزشک مراجعه کرده و خواهان پروتز سینه هستند، اما برخی نگران از این هستند که این پروتز کردن عوارضی هم دارد و یا خیر؟
چگونه ارزش غذایی سبزیجات را در شستشو و پخت حفظ کنیم

ابتدا باید سبزیجات خریداری شده را خوب تمیز کرد و سزیجات پلاسیده شده جدا گردد
پیشگیری از دو بیماری با فلفل تند

دارو و درمان,درمان های غیر دارویی,درمان سنتی بیماری ها, استفاده از فلفل, خواص فلفل تند,مطالعات انجام شده در هند نشان می دهند كه فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی عروقی كه مهم ترین عوامل مرگ و میر در كشورهای در حال توسعه به شمار می روند، مفید و موثر است...
صورت لاغر و خوش فرم بدون رژیم سخت!

احتمالا شما هم جزء آن دست خانمهایی هستید که علاقه زیادی به لاغر و کشیده بودن صورت خود دارند و از چاقی و پف صورت می ترسند. اگر دوست دارید صورت خوش فرمی داشته باشید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید...
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :