مرکز میکروپیگمنتیشن سایه - با مجوز وزارت بهداشت ایران

برای دیدن نمونه کارها کافیست اینجـــا کلیک کنید

تماس از ساعت 10 الی 18 22382605  ،  09381940706

موتور زندگی را روشن کنید


تاریخ درج : 1390/08/12
تعداد نمایش : 5615

احساس بی انگیزگی می کنید؟ احساس می کنید که دیگر توان انجام کاری را برای رسیدن به هدفتان ندارید؟ تا به حال فکر کرده اید به اینکه چندین بار خواستید مسیر زندگیتان را عوض کنید و تصمیم به انجام کاری گرفته اید اما سرانجام از راه بازماندید و به دلیل نداشتن اراده مسیر را متوقف کرده اید؟ این مقاله برای شماست. برای شمایی که می خواهید با اراده باشید اما انرژی های منفی را آنقدر پر و بال داده اید که ناگاه از هدف ایستاده اید.
وقتی ما كاری را با شور و شوق شروع می کنیم، تنها به جنبه ‌های مثبت آن فكر كرده و به دلیل این كه هنوز آن كار را انجام نداده ‌ایم، از سختی‌ های آن ناآگاهیم؛ اما پس از مدتی خسته شده و احساس ناتوانی می کنیم. این موضوع باعث كاهش اعتماد به نفس می شود.
برای انجام هر كاری به انگیزه نیاز است. افزایش انگیزه در خود و دیگران، یك مهارت است. افراد در كار، منزل و هر جای دیگر از انگیزه برای رسیدن به نتیجه استفاده می کنند.
با انگیزه ماندن بسیار مهم است. زندگی ما همواره در معرض افكار منفی و استرس‌ های ناشی از آینده است. همه در زندگی خود،‌ با دودلی و تردید و ناامیدی روبه ‌رو شده ‌ایم؛ اما آنچه باعث موفقیت‌ های انسان می شود، توانایی حفظ انگیزه و حركت روبه جلو است.
راه‌حل ساده ‌ای برای مقابله‌ با كمبود انگیزه وجود ندارد، حتی پس از غلبه بر كمبود انگیزه، به محض رویا رویی با اولین شكست، دوباره مشكل ظاهر می شود. كلید اصلی، فهم افكار و چگونگی پیش بردن و هدایت احساسات است. به وسیله یادگیری نحوه ایجاد افكار برانگیزاننده، خنثی كردن افكار منفی و تمركز روی كاری كه در حال انجام هستید، می توانید خود را از ركود نجات دهید، قبل از این كه دچار آن شوید.
سه  دلیل اصلی برای از بین رفتن انگیزه وجود دارد:
1- كمبود اعتماد به نفس؛ اگر شما باور نداشته باشید كه پیروز می شوید، سعی كردن برایتان بی ‌مفهوم می شود.
2- كمبود تمركز؛ اگر شما ندانید كه چه می ‌خواهید، نمی توانید انگیزه لازم را داشته باشید.
3-  مشخص نبودن جهت و مسیر؛ اگر شما ندانید كه چه كار می ‌خواهید بكنید، چگونه انگیزه لازم برای انجام آن را كسب خواهید كرد؟
حال به شما می ‌آموزیم كه چگونه با هریك از این عوامل بازدارنده، مبارزه كنید.

انگیزه
اولین قاتل انگیزه، كمبود اعتماد به نفس است. این مورد وقتی اتفاق می ‌افتد كه شخص تنها روی آنچه می ‌خواهد تمركز كرده و آنچه را كه در حال حاضر دارد، نادیده می ‌گیرد. وقتی شما تنها در مورد آنچه می ‌خواهید، فكر می کنید ذهنتان توضیحاتی برای چرایی آنچه به دست نیاورده‌ اید، خلق می کند. این موضوع باعث ایجاد افكار منفی می شود. اشتباهات گذشته، شكست ‌ها و ضعف‌ های شخصی، ذهن شما را احاطه می کند. در این حالت شما نسبت به رقبایتان حسادت می ‌ورزید و شروع به دلیل ‌تراشی برای عدم موفقیت خود خواهید كرد. در این وضعیت، تمایل به ایجاد، حس بدی خواهید داشت و اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد.
راه جلوگیری از این افكار، تمركز روی داشته ‌ها و شكرگزاری به خاطر آنهاست. یك زمان خاص را برای تمركز بر جنبه مثبت هر چیز در زندگی خود، قرار دهید. یك لیست ذهنی از توانایی ‌ها، موفقیت‌ های گذشته و پیشرفت ‌های فعلی ‌تان تهیه كنید. انسان ‌ها اغلب تمایل به نادیده گرفتن توانایی‌ ها و غرق شدن در اشتباهاتشان را دارند. تلاش در جهت شكرگزاری، به شما می ‌فهماند كه چقدر در حال حاضر موفق و شایسته هستید. این كار اعتماد به نفس شما را دوباره خواهد ساخت و انگیزه لازم جهت دستیابی به موفقیت‌ های بعدی را در شما ایجاد خواهد كرد.
شاید عجیب باشد، اما نحوه تفكر شما در مورد موفقیت‌ هایتان بسیار مهم است. هرچه منفی‌ تر فكر كنید، اتفاقات منفی بیشتری برایتان پیش می‌ آید. وقتی شما واقعا باور داشته باشید كه لیاقت موفقیت را دارید، ذهن شما راه‌ های رسیدن به آن را می‌ سازد. بهترین راه موفق شدن، داشتن افكار مثبت است.
دومین عامل از بین برنده انگیزه، كمبود تمركز است. چقدر به جای تمركز روی اهدافتان، روی آنچه نمی ‌خواهید تمركز می کنید؟ ما غالبا به ترس‌ها فكر می کنیم. از این كه فقیر شویم، مورد احترام قرار نگیریم یا تنها شویم، می ترسیم. مشكل این نوع تفكر این است كه ترس به تنهایی كارایی ندارد. بیان ترس‌ ها باعث از بین رفتن انگیزه می شود.
اگر گرفتار ترس‌ های ناشی از افكارتان هستید، گام اول تمركز انرژی روی ایجاد یك هدف مشخص است. با مشخص كردن هدف، به طور خودكار، سلسله ‌ای از كارها را تعریف می کنید. اگر شما ترس از فقر دارید، نقشه‌ ای برای افزایش درآمدتان بكشید. ادامه تحصیل، یافتن شغلی با حقوق بالاتر یا ایجاد یك وب‌ سایت مفید و پولساز می تواند یكی از این نقشه ‌ها باشد.
كلید اصلی، برداشتن گام‌ های موثر است. با تمركز ذهن روی یك هدف مثبت، به جای ترس، مغزتان را وادار به كاری ‌كنید، به طوری كه ذهن، نقشه موفقیت را خلق ‌كند. به جای نگرانی درباره آینده، برای آن كاری كنید. وقتی شما می‌ دانید كه چه می‌ خواهند، انگیزه لازم برای آن عمل را كسب خواهید كرد.
آخرین قطعه از پازل انگیزه، جهت است. اگر معنای تمركز، داشتن هدف باشد، مسیر و جهت یك استراتژی روز به روز برای رسیدن به آن است. نبود مسیر، قاتل انگیزه است چرا كه بدون دانستن عمل بعدی در رسیدن به هدف دچار تاخیر می شویم. مثال این قضیه شخصی است كه می‌ خواهد یك وبلاگ عمومی داشته باشد اما بیشتر وقتش را صرف خواندن در مورد وبلاگ ‌نویسی می کند تا این كه شروع به ساختن آن وبلاگ كند.

كلید یافتن مسیر، تعیین فعالیت ‌هایی است كه منجر به موفقیت می شود. برای هر هدف، فعالیت ‌هایی وجود دارد كه منجر به موفقیت می شوند یا بالعكس جلوی موفقیت را می ‌گیرند. لیستی از فعالیت‌ هایتان تهیه كرده و آنها را بر پایه نتایج حاصله مرتب كنید. سپس روی فعالیت ‌هایی تمركز كنید كه منجر به دستاوردهای بزرگی می شوند.
این كار انرژی شما را به سمت موفقیت سوق می ‌دهد. بدون این كار، وقتتان تلف می شود و رسیدن شما به موفقیت با تاخیر مواجه خواهد شد.
وقتی انگیزه ‌تان روبه افول رفت، با برنامه ‌ای كه شامل دو عمل مثبت است دوباره در مسیر حركت قرار گیرید. اولی می تواند یك كار كوچك باشد اما دومی باید یك هدف بلندمدت ‌تر باشد. ابتدا آن كار كوچك را به سرعت انجام دهید. این عمل، ‌روحیه مثبتی در شما ایجاد می کند. بعد از آن به سمت رسیدن به هدف بلندمدت گام بردارید. این كار باعث جلوگیری از رخوت و ركود می شود.
با از بین بردن 3 عاملی كه در بالا به عنوان از بین برندگان انگیزه از آنها یاد شد، می توانید به پیروزی دست یابید.
 نکته هائی در جهت افزایش انگیزه
1) فکر کنید، تأمل نمائید و دریابید که آیا واقعاً می خواهید به تمایلاتتان دست یابید و آیا این خواسته ارزش صرف وقت و انرژی را دارد.
2) هدفتان را کاملاً روشن نمائید. نوشتن آن در این کار به شما کمک خواهد کرد.
3) اغلب به هدف و خواسته تان فکر کنید.
4) تصور کنید که به هدفتان دست یافته اید و ذهنتان را بر روی افکار متضاد آن مسدود سازید.
5) کتاب ها و مقالاتی را در مورد موضوع هدفتان بخوانید.
6) در مورد افراد موفق تحقیق کرده و سرگذشتشان را بخوانید.
7) به مزایائی که با دستیابی به اهدافتان به آنها می رسید فکر کنید.
8) به احساساتتان پس از دسترسی به هدفتان فکر کرده و آن را مجسم نمائید.
9) اظهارات مثبت را تکرار نمائید اظهاراتی چون ”من این خواسته را دارم و قدرت درونی برای رسیدن به هدفم را دارا می باشم“ این گفته را همیشه با ایمان و احساسات قدرتمند تکرار نمائید.
10) با انجام کاری کوچک در رابطه با هدفتان شروع کنید. موفقیت در امور کوچک منتهی به موفقیت های بزرگ می شود.
انگیزه موتوری قدرتمند است که شما را به سوی موفقیت و کامیابی در هر زمینه حرکت می دهد.
گردآوری:: گروه تحریریه پرداد

loading...

     

استخدام در بانک  رزومه کاری  استخدامهای امروز تهران  استخدام شرکت نفت سال 96

آهنگ جدید بهترین هتلهای استانبول

مردی که هزاران زن خاطر خواه او هستند!! +عکس

عکس تکان دهنده ای که لیلا اوتادی منتشر کرد

نظرتان درباره این دختر جذاب چیست؟! +تصاویر

اعدام عاملان ناامنی در بوشهر در ملاء عام +عکس (18+)

اقدام هولناک و باورنکردنی یک عکاس در آتلیه عکاسی +تصاویر

عکس لو رفته از دختر آقای فوتبالیست مشهور در حال مصرف الکل!

عکس جنجالی بازیکن مشهور پرسپولیس با زنان بی حجاب!

مهناز افشار در حال کوهنوردی+عکس

چرا الناز شاکردوست از ایران رفت؟! +عکس

عکس جدید مهناز افشار و دخترش

وحشتناک ترین دختر دنیا! +تصاویر(18+)

بهنوش بختیاری در کنار دختران زیبایش! +عکس

برهنه شدن زن در خیابان به خاطر همسرش! +عکس

خواستگاری شرم آور سیفعلی از بهنوش بختیاری!! +عکس

اقدام زشت و غیر اخلاقی خواننده زن در شیرینی فروشی! +عکس

مطالب مرتبط :

دلایل مهم برای ترک کردن سیگار

پزشکان توصیه می کنند به محض اینکه سیگار را ترک کنید خطر بروز سرطان، بیماری قلبی، بیماری ریوی و سکته مغزی در شما کاهش پیدا می کند.
5 راه طلایی برای شاد زندگی کردن

در این مقاله روشهایی موثر و کارآمد برای شاد زندگی کردن را برای شما ارائه کرده ایم. چنین فعالیت‌هایی اگرچه می‌توانند یک شادی متوسط را برای ما به ارمغان بیاورند، اما اگر در طول زمان و بطور مداوم آن را به صورت یک عادت در زندگی به کار ببندید، آنها تبدیل...
چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟

حساسات و هيجانات بخشي از وجود ما هستند كه بدون آنها شور و نشاطي در زندگي وحود نخواهد داشت.
روش های کنترل خشم را بیاموزید

روش های کنترل خشم, کنترل کردن خشم, اثرات کنترل خشم, کنترل کردن خشم,کنترل کردن خشم کار بسیار سختی است. وقتی کسی در خیابان جلو راهتان را می‌گیرد، خون جلو چشمانتان را می‌گیرد؟ وقتی فرزندتان حرفتان را گوش نمی‌کند...
روياهاي شبانه خود را بنويسيد - توصيه روانشناسان

همه ما رويا مي‌بينيم. عليرغم همه بحث‌هايي که در مورد آن وجود دارد، شايد بتوان گفت حوزه‌اي فراموش‌شده به عنوان بخشي از زندگي روزمره ما است. ظاهرا، نبايد روياهاي شبانه خود را دور بريزيم و آن‌ها را راحت فراموش کنيم. بنا بر اين مطالعات، بهتر است زمان بگذاريد و به محض بيدار شدن،‌ آن‌ها را با جزييات ثبت کنيد، با اين کار،‌ احتمالا مي‌توانيد در مورد خودتان،‌ بيشتر بدانيد. همچنين بر اساس آن‌چه اين مطالعات نشان مي‌دهد، ‌براي حل مشکلات خود و حتي درمان اختلالات رواني خود،‌ مي‌توانيد از آن‌ها بهره ببريد.
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :    
*عدد بالا:
جستجو های مرتبط
کلید واژه ها
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :