آرایش ایران

سبیتا

چگونه اتاق خود را بزرگ و کوچک کنیم؟


تاریخ درج : 1390/06/23
تعداد نمایش : 6454

اگر خانه شما خيلي بزرگ و روشن نيست ترفندهاي زيادي وجود دارد كه شما مي‌توانيد با استفاده از آن‌ها اتاق‌ها را بزرگ يا دل باز كنيد. يا بر عكس اگر شما در خانه‌اي جادار و بزرگ زندگي مي‌كنيد كه گرما و صميمت كافي را ندارد ، مي‌توانيد با انتخاب رنگ مناسب ، راحتي  و صميميت لازم را به خانه بدهيد.
 براي بزرگ‌تر نشان دادن خانه بهتر است رنگي از رنگ‌هاي سرد كم رنگ انتخاب كنيد و تمام سطح اتاق را با همان رنگ نقاشي كنيد.
براي كف اتاق از رنگ تيره و ديوارها از رنگ روشن استفاده كنيد ، چون اين كار باعث مي‌شود كه اتاق به طور چشم‌گيري وسيع‌تر به نظر آيد.
اگر سقف كوتاه اتاق روشن تر از ديوارها باشد ، اتاق خيلي بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد. مي‌توانيد گچ‌بري‌‌ها و نقاشي سقف‌ها را با رنگ‌هايي تيره‌تر نسبت به بقيه سقف رنگ كنيد تا اتاق وسيع تر ديده شود.
تندترين رنگ از ميان طيف رنگ مورد نظرتان را براي كف اتاق و ملايم ترين تن همين رنگ را براي سقف و ديواره‌ها استفاده كنيد تا اتاق شما بزرگ‌‌تر به نظر برسد.
براي كوچك نشان دادن فضاهاي وسيع و بي روح ، ديوارها و سقف‌ها را تندتر و تيره‌تر از كف رنگ آميزي كنيد ، ولي سعي كنيد هر دو رنگ از يك طيف يا خانواده رنگي انتخاب شود.
مبلمان و وسايل بزرگ اگر تقريبا هم رنگ ديوارها باشند ، كوچك‌تر به نظر مي رسند.
 لازم نيست كه يك اتاق كوچك حتما با رنگ‌هايي روشن نقاشي شوند. شما با استفاده از رنگ آبي يا قرمز تيره مي‌توانيد به اتاق خودتان صميميت و گرماي بيشتري دهيد.
اتاق نشيمن
رنگ اتاق نشيمن بايد بر اساس رنگ‌‌هاي طبيعي موجود در اتاق انتخاب شود. ابتدا بايد به رنگ كف اتاق ، شومينه ، آجرها يا سنگ‌هاي به كار رفته توجه كنيد.
سعي كنيد در اتاق نشيمن ، زياد از رنگ‌هاي متضاد و تيره روشن استفاده نكنيد. زيرا اين تضادها و تفاوت‌ها موجب جلب توجه مي‌شوند و در اتاق‌‌هايي كه براي مطالعه ، استراحت ، گوش دادن به موسيقي و گفت و گو مورد استفاده قرار مي‌گيرند باعث پريشاني و حواس پرتي مي‌شوند.
رنگ مبلمان ، قاليچه‌ها و وسايل اتاق نشيمن را تيره‌تر از رنگ ديوارها انتخاب كنيد. با اين كار بدون اين كه تفاوت زيادي احساس شود ، طرح اصلي اتاق با رنگ‌ها در هم مي‌آميزد.
اگر مي‌خواهيد اتاقي را با رنگ‌هاي قوي ، درخشان و هيجان‌‌‌آور رنگ‌‌آميزي كنيد ، از رنگ‌هاي قرمز ، سرخابي ، نارنجي و زرد استفاده كنيد. البته توجه داشته باشيد كه اين رنگ‌‌ها باعث كوچك تر به نظر رسيدن فضاي داخلي اتاق مي‌شوند.
رنگ‌‌ها در فضاهاي بزرگ ، پر رنگ‌تر به نظر مي‌رسند. به همين دليل بهتر است براي رنگ‌آميزي اين فضاها از رنگ‌‌هاي روشن استفاده كنيد.
اتاقي كه در آن از رنگ‌‌هاي سياه و سفيد استفاده شده است ، مي‌تواند بسيار جذاب باشد. اين دو رنگ بيشترين تضاد و تفاوت را نسبت به هم نشان مي‌دهند و براي تزئين اتاق مناسب‌اند. اما اگر فقط از تركيب اين دو رنگ استفاده كنيد ، اتاق كمي سنگين و ناراحت كننده به نظر مي‌‌رسد.
رنگ خاكستري براي اتاق كساني كه به دنبال آرامش هستند ، مناسب است.
در طراحي داخلي ، رنگ خاكستري تيره ، رنگي مجلل و رسمي است اما ممكن است باعث دلتنگي و افسردگي شود.
تركيب رنگ قرمز و طلايي به ويژه در نور شمع بسيار عالي و جذاب و يادآور ثروت و آسايش و رفاه است و براي اتاق‌هايي كه بيشتر در شب استفاده مي‌شوند ، رنگي جذاب و عالي مي‌باشد.
تركيب رنگ‌هاي زرد و آبي بسيار زيبا است و اتاق را سر زنده و با نشاط مي‌كند.
اگر به دنبال اتاقي آرام و دنج هستيد ، مي‌توانيد وسايل داخل اتاق را از رنگ سبز انتخاب كنيد ، زيرا اين رنگ براي آرامش اعصاب بسيار مفيد است.
اگر از رنگ سبز بيشتر از رنگ زرد در اتاق نشيمن استفاده كنيد ، جذابيت و سر زندگي اتاقتان بيشتر مي‌شود.
ديوارهاي آبي كم رنگ نسبت به رنگ سفيد آرامش بيشتري به وجود مي‌آورند و منظره‌ي جذاب تري را ايجاد مي‌كند.
فضاهاي مختلف با رنگ آبي بزرگ‌تر نشان داده مي‌شوند و زمان در آن‌ها آرام تر و ديرتر از هميشه مي‌گذرد.
هم چنين اتاق رنگ‌‌آميزي شده با رنگ آبي روشن و تيره ، منظم‌تر به نظر مي‌رسد.
اگر شخصي عصباني و پزخاشگر در محيطي با رنگ صورتي زندگي كند آرامش خود را دوباره به دست مي‌اورد كه اين آرامش ، تاثير رنگ صورتي را نشان مي‌دهد.
ماندن در محيط بنفش يا ارغواني به مدت طولاني موجب افسردگي مي‌شود.
در دكوراسيون ، رنگ نارنجي همراه رنگ زرد به كار مي‌رود تا اثر شاد كننده داشته باشد.
براي ايجاد فضاي جذاب و نمايشي در اتاق نشيمن مي‌توانيد از رنگ قرمز و بنفش بهره بگيريد.
استفاده از رنگ قهوه‌اي كم رنگ باعث مي‌شود فضاي اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد ، در حالي كه رنگ قهوه‌اي پر رنگ در فضا حس امنيت و راحتي را به وجود مي‌‌آورد.
رنگ زرد گرما و صميميت خاصي به اتاق مي‌دهد ، اما هيچ وقت اين رنگ را به تنهايي براي كل اتاق استفاده نكنيد ، مثلا اگر ديوارها زرد رنگ هستند ، حتما سقف اتاق را سفيد كنيد تا فضاي اتاق تازه و راحت به نظر برسد.
استفاده از رنگ كرم براي نقاشي سقف موجب مي‌شود سقف اتاق ، كوتاه و محيط صميمي ديده مي‌شود.
اگر شما از رنگ‌هاي روشني چون نارنجي و قرمز خوشتان مي‌‌آيد ، بايد به خاطر داشته باشد كه با استفاده از رنگ‌‌هاي خنثي ، كف اتاق را رنگ يا فرش كنيد تا تعادل حفظ شود.
قهوه‌اي شكلاتي ، رنگي گرم است و داراي حس آرام بخشي مي‌باشد. با به كار بردن وسايل تزييني به رنگ آبي و هماهنگ كردن آن با ديواره‌هاي به رنگ شكلاتي تند ، سبك فوق‌العاده جذابي به وجود مي‌‌آوريد.
رنگ خاكستري رنگ سرد است كه فضاي خانه را آرام نشان مي‌دهد ولي نشاط‌آور و شادي بخش نيست.
رنگ‌هاي سياه و سفيد با هر چيزي جور در مي‌آيند و هماهنگ مي‌شوند. سايه‌هايي از رنگ سياه و سفيد را در اتاقي به كار ببريد كه توسط كاغذ ديواري با رنگ‌‌هاي سياه و سفيد پوشيده شده است و با اين تركيب جديد مي‌توانيد اتاقي به سبك رسمي و امروزي طراحي كنيد.
اتاق غذاخوري و آشپزخانه
استفاده از رنگ‌هاي روشن و متوسط براي اتاق غذا خوري فضا را شاد ، گرم و دوستانه مي‌كند.
آشپزخانه محيطي پر تحرك است كه مي‌توان براي رنگ‌آمزي آن از رنگ‌‌هاي گرم استفاده كرد. رنگ‌هاي گرم مانند قرمز ، زرد و نارنجي و هلويي به صورت كم رنگ و ملايم ، ميل و اشتها را زياد مي‌كنند و فضاي اتاق غذاخوري را دل انگيز نشان مي‌دهند.
استفاده از رنگ‌هايي كه با رنگ غذا هماهنگ باشد ، به آشپزخانه فضايي زيبا و دل نشين مي‌دهد و باعث مي‌شود غذاها سالم و طبيعي به نظر برسند.
رنگ‌هاي نارنجي ، قرمز ، زرد و سبز ، مناسب‌ترين رنگ‌‌ها براي آشپزخانه و اتاق‌هاي نشيمن هستند. اين رنگ‌‌ها به آشپزخانه ، حس زنده بودن و شكوه مي دهند و فضا را گرم ، نوراني مي‌كنند.
از آن جايي كه رنگ‌هاي كم رنگ بيماري و نا خوشي را به خاطر مي‌‌آورند ، بهتر است آن‌ها را براي اتاق غذا خوري انتخاب نكنيد.
مي‌توانيد رنگ‌هاي متفاوتي را در بخش‌هاي كوچكي ارز اتاق مانند وسايل ميز با دستمال سفره استفاده كنيد.
در انتخاب وسايل آشپزخانه به دنبال رنگ‌هاي روشن باشيد تا رنگ غذاها خوب به چشم بيايند و ديده شوند.
خانواده‌ي رنگ سبز در تركيب با رنگ‌‌هاي سفيد ، زرد ، طلايي ، نقره‌اي براق ، خرمايي ، كرم قهوه‌اي و رنگ سياه ، فوق العاده هستند. سبزهاي روشن‌تر نيز مي توانند با سايه‌هايي از رنگ نارنجي يعني سرخ مايل به زرد ، صورتي گرم ، نارنجي و ليمويي مناسب باشند.
اگر مي‌خواهيد يك فضاي سنتي در آشپزخانه داشته باشيد ، مي‌توانيد از رنگ نارنجي ملايم استفاده كنيد.
يكي از رنگ‌هاي جذاب در آشپزخانه ، رنگ آبي است. كاشي‌هاي آبي با طرح و خطوط مختلف به دل نشين كردن فضا كمك مي‌كنند.
براي كابينت‌ها و سطوح مسطح آشپزخانه ، مي‌توانيد از رنگ‌هاي متفاوتي استفاده كنيد. اين كار موجب انعكاس بيشتري مي‌شود و جذابيت آشپزخانه را چند برابر مي‌كند.
هم چنين مي‌توانيد در آشپزخانه‌‌هاي كوچك سقف و بالاي كابينت‌ها را به يك رنگ نقاشي كنيد تا فقط بزرگ‌تر به نظر برسد.
اتاق خواب
از آن جا كه اتاق خواب خصوصي‌ترين فضا در هر خانه است ، در طراحي دكوراسيون و انتخاب رنگ آن بايد بيش از هر چيز سليقه به خرج داد و به نيازهاي صاحب آم توجه كرد. با اين وجود ، نبايد اصول طراحي رنگ در دكوراسيون و تاثيرات هر رنگ بر روح و روان را ناديده گرفت.
علاوه بر توجه به سليقه‌ي صاحب اتاق خواب ، بايد به كاربرد و استفاده‌ي آن نيز توجه كرد. اتاق خواب اتاقي براي آرامش و استراحت كردن سات و رنگ‌هاي ملايم و آرامش بخش براي اين اتاق بسيار مناسب هستند.
هم چنين براي انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب بايد به آب و هواي محل زندگي‌تان توجه داشته باشيد. در مناطق سردسير ، رنگ‌هاي گرم و در مناطق گرمسير رنگ‌هاي سرد رنگ‌هاي مناسبي هستند.
براي رنگ آميزي اتاق خواب بهتر است از رنگ‌هاي درخشان استفاده نكنيد ، زيرا در هنگام استراحت ممكن است اين رنگ‌ها كمي آزار دهنده باشند. در صورتي كه علاقه‌ي خاصي به رنگ‌‌هاي زنده داريد ، مي‌توانيد از سايه‌هاي مختلف رنگ آجري در كنار رنگ‌هاي كرم پر رنگ و سياه استفاده كنيد.
اگر به دنبال اتاق خوابي با فضاي گرم ، سنتي و اندكي تجملي هستيد ، استفاده از رنگ‌هاي به كار رفته در صنايع دستي شرق راه‌حل مناسبي براي به وجود آوردن چنين فضايي است.
اگر محيطي آرام ، راحت و ساكت مي‌خواهيد ، رنگ‌‌هاي سبز ، فيروزه‌اي ، بنفش تيره و آبي مناسب هستند. اين رنگ‌ها در فضاهايي مانند اتاق خواب يا اتاق مطالعه باعث آرامش خاطر و وسعت فكر مي‌شوند.
رنگ‌‌هاي گرمي چون طلايي ، نارنجي ، قرمز پر رنگ و آجري‌هاي استفادهشده در طرح‌هاي سنتي شرق ، فضايي با شكوه و گرم را در يك دكوراسيون به وجود مي‌آورند.
علاوه بر به كارگيري اين رنگ ها در فضاي اتاق ، استفاده از پارچه‌هاي ابريشمي و كتان طرح‌دار ، مجسمه‌ها و تابلوهاي زينتي شرقي ، پارچه‌هاي سوزن‌‌دوزي و قلم كاري شده با اين رنگ‌ها ، جذابيت دكوراسيون را چند برابر مي‌كند.
اگر دوست داريد از يك رنگ استفاده كنيد ، مي‌توانيد درجات مختلف يك رنگ را به كار گيريد و فضايي آرام و يك نواخت به وجود آوريد. رنگ‌هاي روشن فضاي آفتابي و پر نشاط و در عين حال ساده و آرام بخش در برابر ديدگان براي استراحت چشم ، از رنگ هاي ساده و روشن بر روي ديوارها و فضاي اتاق استفاده كنيد تا خستگي چشمتان از بين برود.
آويزهاي پارچه‌اي در قسمت بالا و پشت تخت ، فضايي عاشقانه و خاص به اتاق مي‌دهد و مي‌تواند تختخواب را به مركز توجه در اتاق تبديل كند.
به منظور ايجاد اتاق خوابي شيك ، مي‌توانيد از رنگ‌هاي خنثي استفاده كنيد. اين رنگ‌ها بسيار آرامش بخش هستند  و به راحتي مي‌توانيد آن‌ها را با وسايل تزييني به رنگ‌هاي مختلف هماهنگ كرد.
تركيب رنگ‌هاي زرد و سبز در فضاي اتاق خواب ، سادگي و آرامشي لازمه را به اتاق مي‌دهد. البته بايد توجه داشته باشيد كه اگر رنگ سبز در اين تركيب بيشتر باشد ، به فضا شور و انرژي زيادي مي‌دهد.
رنگ آبي و سبز تركيبي هماهنگ و بسيار دل نشين دارند و فضاي اتاق را متعادل مي‌كنند و وقتي تركيب آن‌ها ملايم‌تر و كم رنگ‌تر باشد ، فضايي آرام و متمركز به وجود مي‌آورند كه براي اتاق خواب و مطالعه بسيار مناسب است.
در مورد افرادي كه دچار مشكلات خواب مثل كم خوابي ، بي خوابي و يا بيش از حد فعال و عصبي هستند ، رنگ آبي روشن يا آبي آسماني بسيار موثر سات و كمك زيادي به آن ها مي‌كند. توصيه مي‌شود اتاق خواب اين افراد به رنگ آبي باشد يا در آن جا نور آبي تابيده شود.
رنگ صورتي رنگي آرام بخش براي دكوراسيون اتاق خواب است ولي اگر تنها از اين رنگ در اتاق خواب استفاده شود ، فرد هنگام بيدار شدن از خواب هنوز احساس خواب آلودگي و خستگي مي‌كند. براي جلوگيري از اين مشكل مي‌توان رنگ صورتي را همراه با رنگ آبي يا سبز به كار برد تا سرحال كننده باشد.
رنگ ارغواني ، رنگي حساس و آرام است و معمولا در اتاق خواب از اين رنگ استفاده مي‌شود. اين رنگ براي از بين بردن كم خوابي بسيار مفيد و موثر است.
استفاده از پرده‌ي سبز رنگ در اتاق خواب ، شادابي ، جواني و انرژي را برايتان به همراه مي‌آورد.
اگر در محل استراحت پرده‌اي به رنگ زرد ليمويي آويزان كنيد و يا ديوار اتاق را رنگ زرد ليمويي بزنيد با نگاه به آن ، حالات روحي ناخوشايند و احساسات آزار دهنده را سريع‌تر فراموش مي‌كنيد.
اتاق خواب‌هاي مشترك
در اتاق خواب هايي كه به طور مشترك مورد استفاده قرار مي‌گيرند ، بايد رنگي انتخاب شود كه متناسب با سليقه‌ي هر دو نفر باشد.
بهتر است از رنگ‌هاي تيره يا تند استفاده نكنيد ، زيرا اين رنگ‌ها فضاي سنگين و ناخوشايندي را به وجود مي‌آورند.
رنگ سفيد آميخته با رنگ‌هاي ملايم و آرام مثل گلبهي ، ليمويي كم رنگ ، ارغواني ملايم و صورتي بسيار مناسب مي‌شود. زيرا اين رنگ‌ها ، رنگ هايي گرم و آرام بخش هستند.
اتاق بچه‌ها
در طول سال اول زندگي نوزاد ، بهتر است اتاق او را با رنگ‌هاي ملايم رنگ كنيد ، زيرا نوزادان به تفاوت رنگ‌ها توجه چنداني نشان نمي‌دهند و بيشتر به نور و سايه توجه مي‌كنند.
رنگ‌هاي ملايم و روشن چون سفيد ، كرم ، صورتي ، آبي و سبز روشن رنگ‌هاي بسيار مناسبي هستند. البته بهترين رنگ براي اتاق خواب كودكان ، بنفش كم رنگ است كه محيط را دل نشين و پاكيزه نشان مي‌دهد.
هر چه كودك بزرگ‌تر مي‌شود ، رنگ‌هاي شاد و درخشان مي‌توانند به اتاق او انرژي و شادابي بيشتري بدهند.
اتاق خردسالان و نوجوانان را نبايد بيش از اندازه با رنگ‌هاي متفاوت و تند تزئين كرد ، زيرا اين كار اتاق را شلوغ نشان مي‌دهد و آن‌ها را بيقرار و نا آرام مي‌كند.
رنگ نارنجي ، رنگي نشاط آور است و براي اتاق بازي بچه‌ها بسيار مناسب است و به اتاق شادابي و نشاط مي‌بخشد.
براي رنگ‌آميزي اتاق بچه‌هاي زير سيزده سال ، رنگ‌هاي زرد ، نارنجي و قرمز پيشنهاد مي‌شود.
براي سنين بالاتر از سيزده سال ، بهتر است از رنگ‌هاي روشن‌تر آبي  و سبز استفاده كنيد. براي چنين اتاقي نبايد رنگ‌هاي تيره به كار برد ، چون نوجوان به هنگام مطالعه دچار خستگي چشم مي‌شود.
در انتخاب رنگ اتاق حتما به جنسيت فرزندتان توجه كنيد. فرزندان دختر معمولا به رنگ هاي گرم و ملايم مثل صورتي و ياسي علاقه دارند و دوست دارند در فضايي رويايي و احساسي باشند ، در حالي كه پسران بيشتر رنگ‌هاي آبي و سبز را مي‌پسندند.
حمام
از آن جايي كه معمولا فضاهاي كوچكي را به حمام اختصاص مي‌دهند ، بهتر است درجات روشن و متوسط رنگ‌ها را براي ديوار آن انتخاب كنيد تا دل باز و وسيع به نظر برسد.
سفيد و رنگ‌هاي مايل به سفيد نشانه‌ي پاكيزگي‌اند و فرد را تشويق مي‌كنند تا تميز باشد و به همين دليل رنگ‌هاي مناسبي براي حمام هستند.
رنگ هاي آبي روشن ، فيروزه‌اي ، آبي روشن مايل به سبز و سبز نشانه‌ي طبيعت و يادآور تازگي و طراوت ، آب و فضاهاي باز هستند. و براي رنگ وسايل حمام مناسب‌اند.
سقف‌ها
رنگ سقف ها را روشن‌تر از قسمت‌هاي ديگر اتاق انتخاب كنيد. اين كار شب‌ها كه اتاق تاريك و كم نور است ، به حفظ نور كمك مي‌كند و اتاق را روشن‌تر نشان مي‌دهد.
مي‌توانيد براي رنگ‌آميزي سقف‌ها بيشتر از رنگ‌هاي سفيد يا سفيد مايل به خاكستري يا زرد استفاده كنيد.
اگر مي خواهيد سقف اتاق كوتاه‌تر از اندازه‌ي واقعي‌اش به نظر برسد ، مي‌توانيد از رنگي تيره‌تر از رنگ ساير بخش‌هاي اتاق استفاده كنيد.
ديوار و كف اتاق
رنگ هاي ديوارها را از رنگ‌هاي روشن ، متوسط و سفيد انتخاب مي‌كند. تا اتاق روشن‌تر به نظر برسد.
در صورتي كه نور اتاق زياد باشد ، مي‌توانيد از رنگ‌هاي تيره‌تر استفاده كنيد. اضافه كردن نور مصنوعي به اين رنگ‌ها مي‌تواند فضاي جذاب و جالبي را به وجود آورد.
براي رنگ كف اتاق ، معمولا از تذكيب رنگ‌هاي تيره و روشن استفاده مي‌شود.
مي‌توانيد از رنگ‌هاي تيره براي جاهاي پر رفت و آمد استفاده كنيد تا كثيفي و لك ديرتر مشخص شود و هم چنين مي‌توانيد براي بخش‌هايي از ساختمان كه رفت و آمد كم است يا نياز كمتري به نظافت دارد ، از رنگ هاي روشن استفاده نماييد.
محيط كار
استفاده از رنگ آبي براي سازمان‌هايي كه فعاليت‌‌هاي فكري انجام مي‌دهند يا اتاق برگزاري جلسات و اتاق فكر دارند ، بسيار مناسب است. در اين فضاها بايد كمتر از رنگ‌هاي گرم به ويژه رنگ قرمز استفاده كرد تا آرامش و تمركز فضا به هم نخورد.
رنگ زرد ، رنگي تلقين كننده است و مي‌تواند ديگران را به انجام كار تشويق كند. اين رنگ براي سازمان‌هاي تجاري و فعاليت‌هاي مبتني بر ارائه خدمات به مشتري مناسب است.
هم چنين رنگ زرد بسيار روشن ، براي رنگ آميزي سالن‌هاي همايش و اجتماعات ، رنگ مناسبي است.
در اتاق‌هاي بنفش يا ارغواني ، افراد تمايل دارند كمتر كار كنند ، زيرا اين رنگ فرد را به رويا ديدن تشويق مي‌كند و براي محيط كار مناسب نيست.
رنگ سبز كه رنگ نشاط و جواني و نشانه‌ي محيط زيست است ، براي فعاليت سازمان‌هاي فرهنگي و سازمان‌هاي حمايت از محيط زيست و كارخانه‌هاي توليد مواد غذايي مناسب است.
رستوران‌ها و اغذيه فروشي‌ها براي جلب توجه ، بهتر است از رنگ‌هاي قرمز ، نارنجي و زرد استفاده كنند. اين رنگ ها ميل و اشتها را زياد مي‌كنند و باعث مي‌شوند كه افراد غذاي بيشتري سفارش دهند.
مي‌توانيد در كارگاه‌هايي كه فقط خانم‌ها كاركنان آن مي‌باشند ، از رنگ‌هاي روشن و ملايم كه جاذبه‌ي قوي دارند ، استفاده كنند تا محيط كار مجلل و سلطنتي نشان داده شود و تمايل افراد براي مشاركت و سرمايه‌گذاري افزايش يابد.
استفاده از رنگ‌هاي سبز و آبي در كارخانه‌ها بسيار مناسب است. اين رنگ‌ها خستگي كارگران را كم كرده ، سردرد آن ها را برطرف مي‌كند و از رفتارهاي نا مناسب جلوگيري مي‌كند.
در باشگاه‌ها و موسساتي كه بر فعاليت جسمي توجه دارند ، بيشتر از رنگ قرمز استفاده مي‌شود. البته از آن جا كه قرمز ، رنگي اعتراض برانگيز است كه در مجموعه‌هاي سياسي نيز از آن استقبال مي‌شود.
تركيب رنگ قرمز تيره با رنگ‌هاي سنگين مانند قهوه‌اي و سياه در شركت هاي صنعتي بسيار مناسب است.
تهیه و گردآوری :: گروه تحریریه پرداد
نام كتاب : روانشناسي رنگ‌ها
نام مولف :
منيره دانايي

  دانلود رایگان تقویم سال 94 مخصوص کامپیوتر و تبلت

 با دیدن این تصویر موی بدنتان سیخ می شود / عکس +18  10 جایزه 3 میلیون تومانی - شانس خود را امتحان کنید

  سالم ترین روش لاغری - به سادگی 3 الی 7 کیلو لاغرشوید

  نزدیکترین آرایشگاه زنانه در محله شما

  خانم های خوش پوش - با چسب فرم دهنده سینه در مجالس بدرخشید

  با پک سفیدکننده دندان ، دندانهای سفید و لبخندی جذاب داشته باشید

  کاملترین بانک پروژه دانشجويي در ایران- بیش از 30000 پروژه تفکیک شده

هاشور حرفه ای با میکروپیگمنتیشن سایه

سیبیتا برنامه تخصصی کاهش وزن

با لیست پرواز به سراسر دنیا پرواز کنید

آموزش سئو و بهینه سازی سایت


تصادف‌ های شدید بچه پولدارهای تهرانی با خودروهای میلیاردی +تصاویر

برای این خبر دردناک خودتون عنوان بزارید +عکس

عکس های متفاوت زیباترین زن جهان +تصاویر

رونمایی از بدل الناز شاکردوست در مشهد +عکس

 خودکشی جوان 19 ساله بوشهری با طناب دار + ( عکس +18 )

حضور جنجالی خواننده مشهور زن در مسجد +تصاویر

عاقبت عشق و دوستی های خیابانی ! +تصاویر

آرایش حرفه ای سحر قریشی +عکس

 خانه فساد پسران خودفروش تهرانی برای خدمات به زنان پولدار +عکس

استخدام تضمینی کارجویان در معتبرترین شرکتها و ادارات دولتی

شکنجه هولناک زنان و دختران بدحجاب +عکس

حضور مربی جنجالی در مراسم ختم‌ مادر احمدی‌نژاد +عکس

کشف خانه فساد یکی از بزرگترین بدهکاران سیستم بانکی !! +تصاویر

عکس سالومه در ایران + بیوگرافی و عکس همسرش

لطفا افراد حساس و ترسو این مطلب و عکس ها را نگاه نکنند+18

 زنانی که روزی 30 بار مورد تجاوز قرار میگیرند+ عکس

  سحر قریشی یا عباس آقا؟! +تصاویر

چقدر حاضرید بپردازید تا با این خانم ناهار بخورید؟ +عکس

  افشاگری جنجالی و تکان دهنده بازیگر زن از پشت صحنه سینما ایران! +عکس

با دیدن این تصویر شرمنده خواهید شد + حتما ببینید

3 ماه اینترنت پرسرعت ADSL+2 رایگان برای شما

 عکس های لو رفته ی زنان و دختران بی حجاب از آرایشگاه زنانه

 چهره این دو دختر ایرانی برای شما آشنا نیست؟ +عکس

 حضور دختران پسرانه پوش در ورزشگاه آزادی! +عکس

مطالب مرتبط :

آدلت کلد در خانه

آدلت کلد یا همان سرما خوردگی بزرگسالان که برای افراد بزرگسال به کار می رود
آمورش ساخت عروسک پارچه ای - تصویری

. اگه یک چرخ خیاطی دارید که عالیه! اگر نه، با حوصله یک جا بشینید و بدوزید.
انتخاب لباس مناسب برای زنان ریزه اندام

کت، مانتو و پالتو مناسب مدل: 155 سانتیمتر قد دارد. لباس‌های ساده‌ای که تنگ و قالب تن هستند، انتخاب کنید. از پوشیدن دامن‌های خیلی گشاد و کلوش، پلورها و ژاکت‌های بزرگ خودداری کنید.
حل مشکلات ریخت و پاش در خانه

تصميم بگيريد كه هميشه خانه اي منظم و سازمان يافته و فاقد هرگونه ريخت و پاش داشته باشيد سپس مي توانيد با راه كار هاي ساده اي كه ما در اختيار شما قرارمي دهيم به راحتي به اين خواسته خود برسيد. با ما همراه باشيد.
نکاتی برای اسباب کشی راحت

هنگام اسباب‌کشی هیچ چیز ناراحت‌کننده‌تر از باز شدن کارتن، ریختن وسایل و صدای شکستن بشقاب‌های چینی نیست. پس بهتر است قبل از پر کردن کارتن‌ها با وسایل باارزش با مهارت بسته‌بندی آشنا شوید...
 

جهت عضویت در سایت و دسترسی کامل به تمامی مطالب سایت ، اطلاعات زیر را کامل نمایید. لطفا پست الکترونیک (ایمیل) خود را صحیح وارد نمایید. پست الکترونیک شما به عنوان نام کاربری در سایت ثبت خواهد شد و با پست الکترونیک خود می توانید وارد سایت شوید.

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :    
 
رمز عبور :  
تکرار رمز عبور :